Açıklama geldi : Artık E-Devlet üzerinden kolay bir şekilde satın alınabilecek

Açıklama geldi : Artık E-Devlet üzerinden kolay bir şekilde satın alınabilecek

E-Devlet sistemi üzerine eklenen yeni özellik sevinç etkisi yarattı. Her gün yeni bir özelliğin eklenmiş olduğu platformda bakın son olarak ne eklendi..

E-Devlet Platformu hayatımıza girdikten sonra bir çok kolaylıkta beraberinde gelmiştir. E devlet üzerinden hızlı bir şekilde borcumuzu öğrenebiliyor ve adli sicil kaydımızı alabiliyoruz.

Askerlik durum belgesi sorgulanabildiği gibi aynı zamanda nüfus kayıt örneği de alınabiliyor. Üzerimize açılan hatları bile öğrenebildiğimiz E Devlet sistemi bir çok kolaylığı hayatımıza getirmektedir.

Her gün yenilenen sistem dur durak bilmeden güncellenmeye devam ediyor.

Yapılan yeni duyuruda E devlet sistemi üzerine eklenen yeni özellik hakkında bilgiler verildi. Duyuruya çok sayıda vatandaş olumlu tepki verdi.

İşte basında yer alan gelişmenin tüm ayrıntıları... E-DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDEN KOLAYLIKLA ARTIK SATIN ALABİLMEK MÜMKÜN OLABİLECEK. PEKİ NASIL GERÇEKLEŞECEK?

işte herkesin bilmesi gereken ayrıntılar

Son olarak, coğrafi verilerin e-Devlet Kapısı vasıtasıyla ‘Coğrafi Veri Satış Portalı’ üzerinden paylaşıldığı öğrenildi. Buna göre, vatandaşlar ihtiyaç duyduğu coğrafi verileri, harita üzerinden arama yaparak istedikleri bölgeye ilişkin bilgileri sipariş edebilecekler.

‘Coğrafi Veri Satış Portalı’ hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, evre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çeşitli projelerde uzaktan algılama verileri ve tarama yöntemiyle elde edilen coğrafi verilerin e-Devlet Kapısı vasıtasıyla “Coğrafi Veri Satış Portalı” üzerinden paylaşıldığını ifade etti.

Sistem tarafından karekod üretiliyor


Siparişler için e-Devlet üzerinden gerçekleştirilen ödeme sisteminin tamamen güvenli olduğunu belirten Koç, “Akademisyenler, üniversite öğrencileri, araştırmacılar, girişimciler talep ettikleri bölgeye ait verilere il, ilçe, ada, parsel bilgisiyle kolayca ulaşabilecek.” Açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler