Acil Nakit ve Kredi İhtiyacı olanlara Dev Banka 1 Yıl ertelemeli kredi dağıtıyor

Acil Nakit ve Kredi İhtiyacı olanlara Dev Banka 1 Yıl ertelemeli kredi dağıtıyor

Koronavirüs salgını sonrasında ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan vatandaşlar için bankalar kredi musluklarını açtı. Şimdilerde de dev banka müşterilerine ve müşteri adaylarına 2022'de geri ödemesi başlatılacak bir kredi kampanyasını duyurdu...

Salgın sonrasında krediye ihtiyacı olanların sayısı daha da artış gösterdi. Bankalar ise kredi kampanyalarını art arda yayınladı. Denizbank da ihtiyacı olan KOBİ'ler için uygun koşullar altında finansman anlamında destek sağlamak için kredi vereceğini duyurdu. Denizbank'ın yanında TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ve KGF (Kredi Garanti Fonu) işbirliğiyle gerçekleşen kredi desteği 200.000 liraya kadar ve altı ay geri ödemesiz olarak verilecek. 

Covid-19 salgınında ekonomik olarak zorluk yaşayan KOBİ'ler için özel bir kredi paketi Denizbank, TOBB ve KGF ile hazırlandı. Nefes Kredisi adı altında bankaların art arda duyurduğu kredi kapsamında olan bu fırsat için Denizbank bazı bilgilendirmeler yaptı.

Krediye başvurmak için...

Başvurular için en yakındaki Denizbank şubesine 1 Haziran 2021 tarihinden 30 Temmuz 2021’e kadar vakit var. Bu tarihler arasında şubelere giderek hem detaylı bilgi edinmek hem de kredi başvurusunda bulunmak mümkün. 

Ancak krediden faydalanabileceklerin de bir listesi bulunuyor. 

TOBB Üyesi olanlarla beraber; Deniz Ticaret Odası, Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsasına üye olanlar krediden faydalanabilirler. Ancak  tarım kredi kooperatifleri, esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet kooperatifleri, döviz büfeleri ve faktoring şirketleri, bahsi geçen oda ve borsalara üye olsalar bile krediden yararlanamayacaklar.

Toplam on sekiz ay vade fırsatı 

Kredinin altı ayı anapara ve faiz ödemesiz olmak üzere bunu takip eden on iki ayda eşit taksitli olacak. Bununla beraber kredini toplam vadesi 18 ay olacak. Yıllık faiz oranı ise yüzde 17,50 olarak yansıtılacak.

Başvuruda bulunmak için 2020 senesinde cirosu önceki yıla göre yüzde 25 kadar kayba uğramış olanlar başvuru yapabilecek. Diğer bankaların nefes kredisinde de aynı şart aranıyor. Bunun yanında gruba bağlı olan işletmeler de toplam ciroda yüzde 25 ya da daha fazla kayıp yaşadıysa başvuru yapabilecek. 2019 senesinden sonra kurulan firmalar için ciro koşulu yok.

En Yeniler