Acun Ilıcalı'nın Pek bilinmeyen dramı yürek sızlatıyor!

Acun Ilıcalı'nın Pek bilinmeyen dramı yürek sızlatıyor!

Ekranların Sevilen Sunucusu Acun Ilıcalı'nın başarısının ardında hiç bilinmeyen bir dram var:

Hiç bir başarı aslında tesadüf değildir. Her başarının altında ya bir dram ya da bir servet yatıyor aileden kalan. Acun Ilıcalı'nın başarasının arkasında ise bir servet yok.

Şimdilerde servet sahibi başarılı bir iş adamı olsada bir zamanlar oda zor günler geçirmiş bir isimdi. Türkiye onu yaptığı programlarla tanıdı ve çok sevdi.

Türkiye'nin en önemli isimlerinden birisi haline gelen Acun Ilıcalı'nın pekte bilinmeyen bir hayat öyküsü var. Okuyanların öğrenenlerin içini sızlatan bu hayat öyküsü gerçektende ibretlik.

Şimdilerde başarıdan başarıya koşan ve zirveden hiç düşmeyen Acun Ilıcalı'nın hayat öyküsünü paylaşıyoruz şimdi sizlerle:

Ekranlarda sempati saçan Acun'un aslında büyük bir trajedinin kahramanı olduğunu biliyor muydunuz? 

Acun Ilıcalı 1996'da ayda 200 lira maaşla spor - magazin programı Televole'de muhabir olarak başladığı televizyon dünyasında büyük bir servetin sahibi oldu. 

Fakat hayat onu bu zorlu maratonda epeyce yordu. Acun, trafik kazasında önce babaanne ve dedesini, 4 yıl sonra da anne ve babasını kaybetti. 

Acun Ilıcalı, ailesinin peşini bırakmayan bu akıl almaz kaderi şöyle anlatmıştı.

'Bir arabanın altında kaldılar. Bu olaydan 4 yıl sonra aynı korkunç kader bu kez anne-babamı buldu. Ben 19 yaşında evlendim. Bir kızım oldu.' 

Kızım henüz 10 aylıktı. Annem ve babamla Bodrum'a tatile gidecektik. Benim son anda işim çıktı, 'Siz gidin daha sonra geleceğim' dedim. 

Kızım Banu da onların yanındaydı. Balıkesir'i geçmişler. Babam sakin sakin konvoyu sollarken, bir anda karşısına 180'le gelen bir araç çıkmış ve kafa kafaya çarpışmışlar 

Annemle babam orada rahmetli olmuş. Kızım çok ağır yaralanmış. Balıkesir Devlet Hastanesi'ne gittim. 

'İlknur Ilıcalı ile görüşmek istiyorum' dedim. Adam bir deftere baktı ve sayfayı çevirdi 'Ölmüştür' dedi. 

Ergün Ilıcalı ile görüşmek istiyorum' dedim. 'Ölmüştür' dedi. 

Ben şoktayım ve kızım Banu'yu soramıyorum. Sadece vücudunda 18 kırık vardı. Düşünün o zaman henüz 10 aylıktı. 

Kazanın ardından depresyona girdi. Bir yıl evden çıkmadı. Eşinden boşandı. 

Yine tam 4 yıl sonra, başka bir trafik kazasında bu kez kendisi mutlak bir ölümden döndü. 

Motosikletiyle İstanbul'da, Bağdat Caddesi'nde büyük bir kaza geçirdi. Arkasında oturan en yakın arkadaşını kaybetti. 

1995'te o dönem Show TV'nin mali kontrolörü İrfan Şahin aracılığıyla spor müdürü İlker Yasin ile tanıştı ve ayda 200 TL'ye Show TV'nin spor servisinde işe başladı. 

Kısa zamanda kendini kanıtladı ve maaşının 7 katına, Şansal Büyüka'nın yanına, o zamanların ünlü futbol magazin programı Televole'ye transfer oldu. Bu Acun Ilıcalı için bir dönüm noktasıydı. 

2002'de Acun Firarda programını sunmaya başladı ve ekibiyle birlikte tam 105 ülke gezdi Bu evliliğinden Leyla ve Yasemin adında 2 kızı oldu. 

Fear Factor, Survivor, Var Mısın Yok Musun?, Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans gibi yarışma programlarını Türkiye'ye getirdi ve Türkiye'de çok popüler oldu.