Acun Ilıcalı'ya büyük şok! 20 yıldır beraber çalıştığı sağ kolu istifa etti

Acun Ilıcalı'ya büyük şok! 20 yıldır beraber çalıştığı sağ kolu istifa etti

Acun ılıcalı ile uzun yıllardır birlikte çalışan sağ kolu istifa etti. Acun Ilıcalı'nın Acun Firar'da progrmını sunduğu dönemlerden bu yana yol arkadaşlığı ettiği o isim kanaldan ayrılma kararı aldı..

Muhabirlik ile başladığı meslek hayatında medya patronu olan Acun Ilıcalı, mesleğe birlikte başladığı ve uzun yıllar boyu yol arkadaşlığı yaptığı insanlarla ayrılmadan yoluna devam etmeyi tercih edenlerden. 

Acun Ilıcalı'nın 'Acun Firar'da programını sunduğu dönemden bu yana birlikte çalıştığı Birol Doğan 20 yıl sonra bu birlikten ayrılmaya karar verdi. Acun Firar'da programını birlikte yapan ve Var mısın Yok musun? programının en çok merak edilen ismi 'Hamdi Bey'i olarak bilinen Birol Doğan'ın neden istifa ettiği ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı ancak Acun Ilıcalı'nın bu ayrılığa çok üzüldüğü belirtiliyor.

Hamdi Bey Ayrılma Kararı Aldı

Birol Doğan'ın tazminatını da alarak 20 yıllık yol dostluğuna son verdiği konuşulurken bu istifa da medya gündemine bomba gibi düştü.

İstifanın içeriği hakkında henüz bir açıklama yapılmadı sadece Birol Doğan'ın duygusal sebeplerden ötürü istifa ettiği söylentileri dolaşıyor. İkilinin arasında herhangi bir para mevzusu konuşulmadığı sadece Birol Doğan'ın duygusal gerekçeleri olduğu söylenenler arasında.

Acun Ilıcalı'nın Medya Patronluğuna Uzanan Yolculuğu

Televizyon serüvenine Şansal Büyüka ile karşılaştıktan sonra başlayan Acun ılıcalı, ilk olarak spor muhabiri olarak görev yapmaya başlıyor. Bir müddet spor muhabiri olarak çalışan Ilıcalı, ardından magazin programı sunmaya başladı. Sonra da hayatını değiştirecek olan o yapım olan Acun Firarda programına başlayan Acun Ilıcalı, 2002- 2006 yılları arasında bu programı yapmaya devam etti. 4 yıl boyunca dünyayı dolaşan Acun Ilıcalı, bir süre sonra yurt dışında çok tutulan programların Türkiye versiyonu uyarlamalarını yaparak, ciddi bir yükseliş dönemine girdi. Var mısın Yok musun? programını hazırlayıp sunmaya başlayan Ilıcalı, bu yapımla öyle büyük ses getirdi ki bundan sonra hiçbir şey onun önünde engel olamayacaktı.

Ardından sırasıyla Yemekteyiz, Yetenek Sizsiniz, O ses Türkiye ve Survivor gibi nice programı yapım olarak uyarlayan Ilıcalı, Türkiye'den dünyaya açılan kapıyı da aralamış oldu ve kendi televizyon kanalını satın aldı. Şimdilerde Exxen isimli dijital bir platform sahibi olan Ilıcalı'nın bir sonraki buluşunun ne olacağı ise merak konusu..