Adana'da, 10 Yıl Önceki Cinayetin Azmettiricisi Hala da Yakalandı

Adana'da, 10 Yıl Önceki Cinayetin Azmettiricisi Hala da Yakalandı

Adana'da, 10 yıl önce kardeşini öldüren şahsın ağabeyini yeğenine öldürttüğü ileri sürülen hala yakalandı.

Adana'da, 10 yıl önce kardeşini öldüren şahsın ağabeyini yeğenine öldürttüğü ileri sürülen hala yakalandı.

Edinilen bilgiye göre olay, 13 Mayıs günü Gürselpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Büfe çalıştıran 46 yaşındaki Seydi Özacar, iş yerinde bulunduğu sırada silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Olaydan sonra Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Polis yaptığı çalışmada, Özacar ailesinin Kartal ailesi ile kan davalı olduğunu tespit etti. Ekipler, araştırmayı derinleştirdiğinde 8 Ağustos 2007 tarihinde Seydi Özacar'ın kardeşi Fırat Özacar'ın (40) 10 yıl önce Tuncay Kartal'a 50 lira borç para verdiğini, ancak aradan zaman geçmesine rağmen Kartal'ın borcunu ödemediğini, bu nedenle Özacar'ın da "borcunu çok geciktirdin bana 50 değil 70 lira vereceksin" dediğini, bu nedenle aralarında tartışma çıktığını, Özacar'ın tabancasına davranarak Tuncay Kartal'ı öldürmek isterken yanındaki kardeşi Mehmet Kartal'ı öldürdüğünü, iki aile arasında bu cinayetten dolayı husumet başladığını ortaya koydu. Polis ayrıca, bu olaydan sonra Fırat Özacar'ın yakalanarak adalete teslim edildiğini ve 16 yıl 8 ay hapis cezası aldığını, halen cezaevinde olduğunu tespit etti.

Polis, yaptığı çalışmada bu 20 liralık davadan dolayı babası Mehmet Kartal öldürüldüğünde 16 yaşında olan Serdar Kartal'ın (26), 13 Mayıs günü büfeye giderek babasını öldüren Fırat Özacar'ın kardeşi Seydi Özacar'ı öldürdüğünü belirledi. Polis, Serdar Kartal'ın cinayeti tek başına işlemediğini, olaya anne Hikmet Kartal, hala Mehtap Örs, eşi Veli Örs ve kuzeni Zeynep Doğan, halası Gülhan Alparslan ile iki arkadaşı Enes Akıncı ile Yener Sari'nin de karıştığını belirleyerek operasyon yaptı.

Yapılan ilk operasyonda Serdar Kartal ve hala Gülhan Alparslan dışındaki 6 zanlı yakalandı. 6 zanlı ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Zanlılardan anne Hikmet Kartal, oğlunu "cinayete azmettirmekten", Yener Sari ise "cinayete yardım ve yataklıktan" tutuklandı.

Diğer 4 zanlıdan enişte Veli Örs ile kızı Zeynep Doğan savcılıktan serbest bırakılırken, hala Mehtap Örs ile zanlının arkadaşı Enes Akıncı adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Polis, 27 Mayıs günü yaptığı operasyonda Serdar Kartal'ı Gürselpaşa Mahallesi'nde yakaladı. Zanlı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Polis 31 Mayıs günü yaptığı operasyonda da Tepebağ Mahallesi'nde hala Gülhan Alparslan'ı yakaladı. Hala, yengesi Hikmet Kartal ile cinayeti azmettirmek iddiasıyla adliyeye sevk edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı