• BIST 102.715
  • Altın 224,716
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul 3 °C
  • Ankara -4 °C
  • İzmir 4 °C

Adıyaman Üniversitesi İle Anadolu Lisesi Arasında Bilimsel İşbirliği Protokolü İmzalandı

Adıyaman Üniversitesi İle Anadolu Lisesi Arasında Bilimsel İşbirliği Protokolü İmzalandı
Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı ile Adıyaman Anadolu Lisesi Müdürlüğü arasında sosyal, eğitsel ve bilimsel iş birliği gerçekleştirmek...

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı ile Adıyaman Anadolu Lisesi Müdürlüğü arasında sosyal, eğitsel ve bilimsel iş birliği gerçekleştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Adıyaman Anadolu Lisesinde eğitim ve öğretim gören öğrencilerin Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından uygun görülecek bilimsel çalışma, eğitsel, sosyal etkinlikle, araştırma ve projelerine iştirak ile yine Eğitim Fakültesi'nin birim ve ortamlarından yararlanması kapsamlı iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında imzalanan protokole üniversite ve eğitim fakültesi adına Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü imza atarken, Adıyaman Anadolu Lisesi adına, Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ve Adıyaman Anadolu Lisesi Müdürü Aldulkerim Işık imza attı.

Bir yıl boyunca geçerli olacak olan protokole göre Üniversite Eğitim Fakültesi, öğrencilerinin yapacağı bilimsel proje çalışmaları kapsamında Adıyaman Anadolu Lisesi öğrencilerini proje asistanı olarak görevlendirebilecek.

9, 10 ve 11 sınıf öğrencilerine bilimsel çalışmalara yönelik program ve proje hazırlanmasında gerekli danışmanlık ve bilgilendirme yapacak. Birim ve ortamların kullanımı için destek verecek. Adıyaman Anadolu Lisesi tarafından önerilecek derslerde eğitim fakültesi öğretim elemanları öğrencilere ders sunumları yapacak ve gerekli durumlarda aile eğitim çalışmalarına, kişisel gelişim destekleri, eğitim fakültesi tanıtım çalışmaları gibi hususlarda Adıyaman Anadolu Lisesi desteklenecek.

Ayrıca Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Adıyaman Anadolu Lisesi ortak bilimsel, sosyal program haftası belirleyerek öğrenci ziyaretleri düzenlenecek ve Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanları Adıyaman Anadolu Lisesi'nde eğitim ve Öğretim gören 11 ve 12. sınıf öğrencilerine meslek seçimleri konusunda sunum yapacak.

Bunun yanı sıra Adıyaman Anadolu Lisesi öğrencileri Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kütüphanesinden yararlanabilecek.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim