• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 14 °C

Afyonkarahisar’da “Halk Sağlığı Haftası” Kutlanıyor

Afyonkarahisar’da “Halk Sağlığı Haftası” Kutlanıyor
Afyonkarahisar İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden, 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan "Halk Sağlığı Haftası" ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Afyonkarahisar İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden, 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan "Halk Sağlığı Haftası" ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Açıklamada haftanın amacının halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulanmak olduğu ifade edildi. Halk sağlığının hedefinin, bireyi sağlıklı ve üretken bir şekilde tutarak toplumsal gelişmesini sağlaması olduğunun belirtildiği açıklamada, "Bu hedefe ulaşmak amacıyla bireylerin sağlıklarını korumak ve geliştirmek için gereken tüm sağlık hizmetlerini sunmak esastır. Koruyucu hekimlik çalışmalarını yaygınlaştırmak, eğitimler düzenleyip toplum bilincini artırarak hastalıkları meydana gelmeden önlemek ve hayat standardını yükseltmek halk sağlığı çalışmalarının temel amaçlarındandır. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu yurdun en ücra köşelerine kadar ulaşan 100 bine yakın personeliyle vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunmaktadır. Aile sağlığı merkezlerinde ve toplum sağlığı merkezlerinde çalışan sağlık personelinin yanı sıra çok farklı unvan ve meslek sınıfından profesyonel, ekip ruhu içerisinde hizmet vermektedir.

Yaşamın ilk anlarından itibaren her vatandaş aile hekiminden hizmet almaya başlamaktadır. Kentimizde, müdürlüğümüze bağlı 101 Aile Sağlığı Merkezinde ( ASM) hizmet veren 225 aile hekimi, daha bebeklik ve çocukluk çağında aşılama faaliyetleri ile başlayan koruyucu sağlık hizmetlerini bir ömür boyu sürdürmektedir.

Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak halkımızın sağlığı bozulmadan korumaya yönelik çalışmalarımızla 7 gün 24 saat yanınızdayız. Halkımızın Halk Sağlığı Haftasını kutluyor ve herkese sağlıklı bir yaşam diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim