Ahlatlı Öğrencilere Trafik Eğitimi

Ahlatlı Öğrencilere Trafik Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu tarafından yapılan protokol kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesinde okulöncesi ve ilkokul...

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu tarafından yapılan protokol kapsamında Bitlis'in Ahlat ilçesinde okulöncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik eğitimi verilmeye başlandı.

Ergezen Anaokulunda startı verilen eğitimler, ilçe merkezi ve köylerde bulunan tüm okulöncesi ile ilkokullarda belirli periyotlarla düzenlenecek. Ergezen Anaokulunu ziyaret ederek eğitim seminerini takip eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Taner Dalga, verilen trafik eğitimlerinin önemini vurgulayarak, "Milli Eğitim Bakanlığı ve Sürücü Eğitimleri Konfederasyonu arasında imzalanan protokol gereği okulöncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik kuralları ile trafikte uyulması gereken davranışların neler olacağının öğretilmesi ve trafik bilincinin erken yaşlarda öğrencilerin zihinlerine yerleştirilmesi amacıyla bugün ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak ilçemizde de eğitimler başlatılmıştır. 4 Mayıs 2017 tarihine kadar devam edecek bu eğitimlere ilçemiz genelinde 761 okulöncesi öğrencisi, 3 bin 581 ilkokul öğrencisi olmak üzere toplam 4 bin 342 öğrencimiz katılacaktır. Trafik kuralları oldukça önemli bir konudur. Trafik kurallarına uyulmadığı zaman neler olduğunu hepimiz biliriz. Trafik kurallarına uymamak hem kendi hayatımızı hem de başkalarının hayatını tehlikeye atmaktır. Bu tür konuların erken yaşta çocuklarımıza anlatılması oldukça fayda sağlayacaktır" dedi.

Ahlatlı Öğrencilere Trafik Eğitimi

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.