• BIST 96.058
  • Altın 241,439
  • Dolar 6,2353
  • Euro 7,2786
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 28 °C

Ahmet Özkan: Türk Siyasal Hayatı, Önemli Bir Değişimin Ve Dönüşümün Eşiğinde

Ahmet Özkan: Türk Siyasal Hayatı, Önemli Bir Değişimin Ve Dönüşümün Eşiğinde
İstanbul'da Küresel Araştırma Düşünce Merkezi (GRTC) ve Sultanbeyli Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği "Sosyo-Politik ve Ekonomik Boyutlarıyla Cumhurbaşkanlığı...

İstanbul'da Küresel Araştırma Düşünce Merkezi (GRTC) ve Sultanbeyli Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği "Sosyo-Politik ve Ekonomik Boyutlarıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Sempozyumu" gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen sempozyuma Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden 20'yi aşkın akademisyen katıldı. Sempozyumun koordinatörlüğünü üstlenen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Öğretim Görevlisi Ahmet Özkan, aynı zamanda "Tarihsel Gelişim Seyri İçerisinde Partili Cumhurbaşkanlığı" isimli bir tebliğ ile katılımcılara seslendi.

Konuşmasında Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne kadar, halen göreve devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dâhil olmak üzere, 12 Cumhurbaşkanının görev yaptığını dile getiren Özkan, günümüze kadar görev yapmış Cumhurbaşkanlarının partilerle olan ilişkisini ele alarak, 2007'de yapılan Anayasa Referandumu değişikliği ile 16 Nisan 2017 yılında yapılacak olan referandumun bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi. 2023, 2053 ve 2071 hedefleri olan güçlü Türkiye'nin hayati bir referandumu oylayacağını belirten Özkan, Türk siyasal hayatında önemli bir değişimin ve dönüşümün eşiğinde olduğunu ifade etti.

Sultanbeyli Belediyesinin misafirliğinde gerçekleşen Sempozyuma çok sayıda ulusal ve yerel basın iştirak etti.(MA-EFE)

Ahmet Özkan: Türk Siyasal Hayatı, Önemli Bir Değişimin Ve Dönüşümün Eşiğinde

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim