• BIST 103.186
  • Altın 227,778
  • Dolar 5,3171
  • Euro 6,0307
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 15 °C

Aisyem’den Gençlere Stratejik Konferans

Aisyem’den Gençlere Stratejik Konferans
Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM) tarafından düzenlenen Akıllı Teknolojiler Enstitüsü Kurulu Başkanı ve İstanbul Teknik Üniversitesi...

Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM) tarafından düzenlenen Akıllı Teknolojiler Enstitüsü Kurulu Başkanı ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Teknokent Strateji Danışmanı Kazım Yalçınoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı "ADÜ Teknokent ve Aydın'da Stratejik Girişimciliğin Geliştirilmesi" konulu konferans Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu'nda gerçekleşti.

AİSYEM Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Yılmaz'ın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Yalçın Kazımoğlu'nun bilgi birikimlerini gençlerle paylaşmasıyla devam etti. Doç. Dr. Yılmaz, "Geleceği kazananlar, etkin ve doğru bilginin olduğu yerde olanlardır" diyerek konuşmacı Kazım Yalçınğolu'nun genç girişimcilere aktaracağı bilgi ve deneyimlerinin önemine değindi.

Konuşmasına Teknokenti tanımlayarak başlayan Yalçınoğlu, Teknokentlerin, bilginin değere dönüştüğü yerler olduğunu söyledi. Bilginin ürüne dönüştürülme sürecindeki farkındalık yaratma, ön kuluçka, kuluçka, hızlandırıcı ve akademi evrelerini genç girişimcilere anlatan Yalçınoğlu, bu evrelerden geçen ham bilginin meta haline gelme sürecinin başladığını ifade etti.

İlk şirketini 18 yaşında kurduğunu belirten Yalçınoğlu, genç girişimcilere fikirlerini doğru analiz ederek hedeflerine ulaşabileceklerini vurguladı. Gençlerin inanç ve umutlarını kaybetmemeleri gerektiğini söyleyen Yalçınoğlu, "düşmekten korkmayın" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Genç girişimcilerin sorularını cevaplayan Yalçınoğlu'na teşekkür eden AİSYEM Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Yılmaz genç girişimcilere yönelik düzenlenen bu etkinlilerin devam edeceğini söyledi.

Aisyem’den Gençlere Stratejik Konferans

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim