• BIST 110.418
  • Altın 326,223
  • Dolar 6,1779
  • Euro 6,7870
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 17 °C

Ak Parti Milletvekili Babuşcu: "Bütün Teröristler ’Hayır’ Diyor, Neden"

Ak Parti Milletvekili Babuşcu: "Bütün Teröristler ’Hayır’ Diyor, Neden"
AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, "hayır" diyenlerin terörist olarak ilan edilemeyeceğinin altını çizerek, "Bizim hayır diyeni teröristle eşdeş...

AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, "hayır" diyenlerin terörist olarak ilan edilemeyeceğinin altını çizerek, "Bizim hayır diyeni teröristle eşdeş kılmak gibi bir niyetimiz hiç olmadı, olamaz ama şunu deriz bütün teröristler "hayır" diyor. Neden? Bunu sormak hakkımız değil mi. Bu ülkenin düşmanı kim varsa "hayır" cephesinde bir araya geliyor, sen de "hayır'ı bir gözden geçir, değerlendir. İstediğimiz sadece budur" dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, Esenler Trabzonlular Derneğinin düzenlediği programda Trabzonlu hemşehrileri ile bir araya geldi. Programa Babuşcu'nun yanı sıra AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, dernek üyeleri ve çok sayıda Trabzonlu katıldı. Programda konuşan Aziz Başuşcu, referandum sürecinde Türkiye'nin aleyhinde yapılan yurt içi ve yurt dışı eylemlere değinerek, "Bu halk oylamasında insanların kafasını karıştırmaya dönük bir algı operasyonu yapılıyor ve müthiş bir yalan rüzgarı estirilerek kim o rüzgarda savrulursa ve ne kadar kafa karıştırılıp zihin bulanıklığı ortaya çıkarılırsa kendileri lehinde bir sonucu alabileceklerini düşünen bir "hayır" cephesi var. Üstelik biz bugüne kadar bu ülkede pek çok kesimle mücadele ettik, onları biliyoruz, onlar bugün de karşımızdalar. Onun da farkındayız. Uluslararası bir takım güçlerin de farkındayız. Ama bu defa içerideki güçler aleni olarak kendilerini ortaya koyarken, uluslararası güçler özellikle Avrupa özelinde Batı şimdi işbirlikçilerini kullanmıyor, maşalar kullanmıyor, bizzat kendisi sahaya inmiş durumda. Yoksa Avrupa'da özellikle bazı gazetelerin Türkçe manşetlerle "hayır" kampanyası yapmasını nasıl izah edeceğiz. Ya da İsviçre'de dev bir binanın bir cephesine bir giydirme yaparak sen Cumhurbaşkanı'nın şakağına dayanmış bir silahtan "Tayyib'i Öldürün" yazan bir pankartın nasıl bir izahı olacak. Ya da Hollanda'nın, Almanya'nın açık bir tavır alarak Türkiye aleyhtarı bir pozisyona geçmesinin izahı neyle olacak" diye konuştu.

2007 yılında yapılan değişiklikle cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesinin cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin temeli olduğunu vurgulayan Babuşcu, "Türkiye bu kararı verdiği andan itibaren Türkiye'deki yönetim sistemi ister istemez yarı başkanlık ya da başkanlık yoluna girmiş oldu. Çünkü milletin seçtiği ve direkt oylarıyla belirlediği cumhurbaşkanı ve milletin seçtiği Meclisten çıkan, yürütmeden çıkan başbakan aynı anda iki yürütme söz konusu olamaz. Bu bir çatışmayı, huzursuzluğu ve istikrarsızlığı bir arada getirir. Bizde getirmedi, çünkü cumhurbaşkanı da başbakan da aynı siyasi geleneğin, aynı dünya görüşünün, aynı pencereden olaylara bakan iki insan" şeklinde konuştu.

"Hayır" diyenlerin terörist olarak ilan edilemeyeceğinin altını çizen Aziz Babuşcu, "Bizim istediğimiz şu "evet'i biz nasıl doğru bilgilerle anlatıyorsak, "hayır'ı da doğru bilgilerle anlatın ve insanlar kararını versin. Vereceği kararın başımızın gözümüzün üzerinde yeri var. Biz buna itiraz etmiyoruz ama şu notu düşüyoruz; neye "hayır" diyeceğini iyi düşün diyoruz. Bizim hayır diyeni teröristle eşdeş kılmak gibi bir niyetimiz hiç olmadı, olamaz ama şunu deriz bütün teröristler "hayır" diyor. Neden? Bunu sormak hakkımız değil mi. Bu ülkenin düşmanı kim varsa "hayır" cephesinde bir araya geliyor, sen de "hayır'ı bir gözden geçir, değerlendir. İstediğimiz sadece budur" ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim