• BIST 96.142
  • Altın 241,224
  • Dolar 5,8753
  • Euro 6,5757
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 25 °C

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı:

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı:
AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, Ordu'nun Fatsa ilçesinde basın mensupları ile bir araya gelerek gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, Ordu'nun Fatsa ilçesinde basın mensupları ile bir araya gelerek gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Fatsa Belediyesi Spor Kompleksi'nde gerçekleşen basın toplantısında Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe, AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar ve basın mensupları hazır bulundular.

İlk olarak Fatsa Çevre Yolu ile ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Ergün Taşcı, "Ordu Çevre Yolu'nun birinci etabının açılma çalışmaları yaklaşırken, ikinci etabı ile ilgili ihale süreci devam ediyor. Fatsa Çevre Yolu'nun güzergahı ile ilgili çalışmalar yaptık ve güzergahı belirledik. Proje ihalesi için bu ayın sonu itibarıyla teklifleri değerlendireceğiz. İhaleyi alan firma hemen yol çalışmalarına başlayacaktır. Nisan ayında projeyi alacak firma belli olacaktır. Hedefimiz 1 yıl içerisinde projesinin tamamlanması ve inşallah Meclis'te bulunduğumuz bu dönem içerisinde yatırım programına alınarak çevre yolunu 2019 yılına kadar başlatmak istiyoruz" dedi.

Fatsa Organize Sanayi Bölgesi'nin ikinci etap kısmı ile ilgili kamulaştırma çalışmalarına başlanıldığını ifade eden Taşçı, "Fatsa Belediyemiz ve Organize Sanayi Bölgesi yönetimi üzerine düşen sorumluluğu alarak çalışmalara başladılar. Bu çalışmalarını bilim sanayi bakanlığımızla birlikte yürütmeye çalışıyorlar. En kısa zamanda kamulaştırma çalışmaları biter ve istihdama bölgemiz açılır. Şu anda 3 bin 500 kişi çalışıyor. Talep anlamında OSB'miz arzu edilen bir bölgede. Deniz, kara ve hava ulaşımlı ile birlikte burada birçok organize sanayisi bölgeleri açarız. Bölgemiz için bu durum çok önemlidir ve alternatifi çok olan bir bölge değiliz. Hedefimiz istihdam sayısını yükseltmektir" diye konuştu.

Fındığın bölgenin en önemli geçim kaynağı olduğunu dile getiren Taşçı, "Fatsa ve Ordu bölgemizin ekonomisi fındığa bağlıdır. Fındıkla ilgili hükümetimizin tüm desteği devam ediyor ve edecek. Fındığın üretiminden, ihracatına kadar tüm süreçlere ilişkin yakından takip ediyoruz. Fındık üreticilerimizin mağdur olmaması noktasında sezonda ve daha sonra ki sezonlar olmak üzere reel bir zeminde fındığın artık fiyatının konuşulduğu değil, fındığın üretimden çeşitli ürünlerinin yapılmasına, bu kıymetli ürünün yurt dışında daha fazla döviz getirecek şekilde ihracatın yapılmasına ilişkin konuları itinayla değerlendiriyoruz. Fındık sezonu öncesi fiyatların makul seviyelerde yerini bulma noktasında herkes üzerine düşeni yapacaktır. Bizler bu konunun hükümet nezdinde takipçisiyiz" şeklinde konuştu.

Suriyelilere Türkiye'den başka hiçbir ülkenin kapı açmayacağını söyleyen Taşçı, "Bu insanların yaşamalarını sağlamak zorundayız. Ülkemiz böyle bir misyona sahiptir. Arzumuz buradaki Suriyeli kardeşlerimizin kendi yurtları ile ilgili sorunları çözülür de herkes kendi ülkesinde ve vatanında huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşar. Burada yaşayan vatandaşlarımızın da başka bir ülkede yaşan vatandaşların mevzuat gereği ne tür imkanı varsa onlarda bu haklardan yararlanabilirler. Suriyeli vatandaşlarda Türk vatandaşı olabilirler" ifadelerini kullandı.

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı:

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim