• BIST 92.106
  • Altın 215,646
  • Dolar 5,3815
  • Euro 6,0998
  • İstanbul 5 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 9 °C

Ak Parti Ulukavak Seçim Bürosu Açıldı

Ak Parti Ulukavak Seçim Bürosu Açıldı
AK Parti Çorum Teşkilatları tarafından 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan halk oylaması öncesi Ulukavak mahallesinde seçim bürosu açtı.

AK Parti Çorum Teşkilatları tarafından 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan halk oylaması öncesi Ulukavak mahallesinde seçim bürosu açtı.

Açılışa AK Parti Çorum milletvekilleri Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan ve İlksen Ceritoğlu Kurt, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ve partililer katıldı.

CHP'nin kuruluşundan bu yana hiçbir zaman gençlere ve kadınlara değer vermediğini savunan AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, CHP'nin gençlere yönelik yapılan düzenlemeye karşı çıkarken kadınlara yönelik kazanımların da önünün kesilmesini istediğini belirtti.

Türkiye'ye yönelik eleştirileri de değerlendiren Karadağ, 18 madde değişikliği ile ilgili hiçbir yorumda bulunmayan Avrupalı ülkelerin Türkiye'nin geri kalması, rakip olmaması için ellerinden gelen her şeyi yaptığın, bütün toplantıların yasaklanırken Türkleri de yıldırmak için baskı yaptığına dikkat çekti.

Terör örgütleri Avrupa'da istedikleri gibi propaganda yapıp istedikleri argümanları kullanabildiğine dikkat çeken Karadağ, "Terörist başının fotoğraflarını gezdiriyorlar onlara serbest bize hayır. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Türkiye şaha kalkıyor. Türkiye'yi bölmek isteyen güçsüz bırakmak isteyen Avrupa ülkelerine karşı milletin desteğiyle tam bir birliktelik içerisinde sandıkları evet oylarıyla patlatmamız lazım" dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de, birilerinin Türkiye'yi sonsuza kadar hep paşaların cumhurbaşkanı olduğu, 10 yılda bir düdüğü çalıp milletin tepesine oturacağı bir ülke zannettiklerini belirterek, "Gün geldi devran döndü sözün ve emanetin sahibi millet ölümüne bunlara karşı çıktı. Devlette benim, toprakta benim bayrakta benim" dedi.

AK Parti Çorum milletvekili İlksen Ceritoğlu Kurt ise, Anayasa'nın değişmesi gerektiğini dile getiren, darbe anayasasının iş yaptıramaz konumda olduğunu ifade etti. Gelecek nesillere iyi bir gelecek inşa etmek zorunda olduklarını belirten Kurt, bunun için referandumda "evet" dediklerini kaydetti.

"Mevcut sistem darbe doğuran bir sistem"

AK Parti Çorum milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise, tüm terör örgütleri ve Avrupa ülkelerinin referandum da hayır dediğini söyledi.

Mevcut sistemin darbe doğuran bir sistem olduğunu anlatan Ceylan, "Artık çocuklarımız darbe görmesin diyoruz. Tayip Erdoğan için değil her doğan için bu sistemi getiriyoruz. Önümüze sandık gelecek. Eğer Türkiye'nin önünü açacaksak yarınlarımıza çocuklarımız darbe korkusu yaşamayacaksa bu sistem artık darbe doğuran sistm haline geldi. Menderes'e. Özal'a sahip çıkamadık. Millet artık liderine sahip çıkıyor. Ayrıca gençlere güveniyoruz. Kendini yetiştiren gençler neden milletvekili olmasın. Erdoğan'dan sonra ne olacak. Tayyip Erdoğan'ı Allah'a şükür kabul ettiler. Bu millete güveniyoruz. Bu millet kendi liderini kendine hizmet edeni seçer. Başkasını seçmez. Başkasına güvenmez. Mühür milletin elinde. 7 Haziranda Ak Partiye ders vermediniz mi? Geleceğimiz için bu sistemi istiyoruz" şeklinde konuştu.

"Yeni Türkiye'nin temelleri anayasa referandumu ile birlikte atılmış olacak"

AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM idare Amiri Salim Uslu, Artık bu ülkede yalakalık yaparak, Avrupa'nın liderlerinin önünde el pençe durarak onlara temenna çekilme döneminin sona erdiğini belirterek, "Tayip Erdoğan gibi diklenmeden dik duran liderlerin sonuna kadar millet olarak arkasındayız. Olmaya da devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Anayasayı bildiklerini, neler değiştirdiklerini bildiklerini cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a güvendiklerini dile getiren milletvekili Salim Uslu, "Avrupa'nın ne yaptığını da biliyoruz. Avrupa ilaç bulsa önce kendi kafasına sürecek. Ortak bir Avrupa anayasası yok, ortak bir dış politika, savunma, ekonomi politikası yok. Avrupa birliğinin Türkiye'ye vereceği cevap olmayınca iç siyaset malzemesi olarak Türkiye'yi kullanıyorlar. Türkiye'deki sistem değişikliğini tartışıyorlar. İç işlerimize müdahale ediyorlar. Buna hakları yok. Avrupa'ya yüksek bir sesle cevap vermiş olmak için, tayip erdoğan'ın arkasında olduğumuzu, anaya değişikliğinin arkasında olduğumuzu ve dış müdahaleye kabul etmediğimizi en yüksek oranla evet çıkararak ifade etmiş olacağız" şeklinde konuştu.

Referandum da sadece Avrupa'nın "hayır" demediğini dile getiren Uslu, "Bizim iç işlerimize burnunu sokan bir sürü namert var. FETO'cular var. Kandil var. PKK var. Avrupa'nın taşeronu siyasi partiler var. Bunların karşısında her birimizi kendi özgür irademizle kendi geleceğimizi kendimiz belirleyeceğiz. Artık bu ülkede yalakalık yaparak, Avrupa'nın liderlerinin önünde el pençe durarak onlara temenna çekilme dönemi sona erdi. Tayip Erdoğan gibi diklenmeden dik duran liderlerin sonuna kadar millet olarak arkasındayız. Olmaya da devam edeceğiz. Kapı kapı gezmeye devam edeceğiz. Çorum'dan en yüksek oyla evet çıkaracağız. Böylece yeni Türkiye'nin temelleri anayasa referandumu ile birlikte atılmış olacak" dedi.

Ak Parti Ulukavak Seçim Bürosu Açıldı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim