• BIST 99.835
  • Altın 243,237
  • Dolar 5,7445
  • Euro 6,4830
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 10 °C

Ak Parti’de Referandum Çalışmaları Sürüyor

Ak Parti’de Referandum Çalışmaları Sürüyor
16 Nisan'da yapılacak olan halk oylaması öncesi AK Parti Malatya İl Teşkilatı tarafından yürütülen çalışmalar devam ediyor.

16 Nisan'da yapılacak olan halk oylaması öncesi AK Parti Malatya İl Teşkilatı tarafından yürütülen çalışmalar devam ediyor.

AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, referandum çalışmaları kapsamında Kırçuval Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı yeni anayasaya FETÖ, PKK, DHKP-C, Almanya ve Hollanda'nın hep birlikte karşı çıktığını belirterek "Bunların karşı çıkmasıyla ne kadar doğru yolda olduğumuzu daha da iyi anlıyoruz. Sıkıntılı süreçlerin bitebilmesi, sağlam bir iradeyle ve terörden uzak, kendi öz kaynaklarını kendi ülkesine harcayabilmesi için, tamamı milli ve sivil olan bu anayasaya destek vermek için bütün arkadaşlarımızın sandığa gitmesi ve kendi iradesini sandığa yansıtması gerekiyor" diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise belediye olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Hizmet belediyeciliği anlamında gerekli çalışmaları yaptıklarını dile getiren Gürkan, bir belediyenin bir dönemde yapamayacağı yatırımları yaptıklarını kaydetti.

Gürkan, milletin desteğiyle toplumdaki istismarların önüne geçileceğini ifade ederek, "Bu memlekette küçük marjinal gruplar, etnik yapılar, ideolojik yapılar, mezhepsel yapılar istismar edilerek, onların üzerine bina edilen fikir atmosferi üzerinden siyaset yapılıyordu. Artık 16 Nisan'dan sonra kimsenin böyle bir istismar politikasıyla siyaset yapma şansı kalmıyor" dedi.

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, referandumun Türkiye'deki herkesi ilgilendirdiğini ifade ederek, milletin bunu benimsediğini ve bu konuda çaba sarf ettiğini söyledi.

"Ülkemizin geleceğine karara vereceğiz"

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, Dilek Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

16 Nisan'da yapılacak olan referandum kapsamında gerçekleştirilen ziyarette konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, "Darbelerle, belirli entrikalarla, e-muhtıralarla bu ülkenin gelişiminin önüne devamlı engeller koyan bir sistem vardı. Bu sistem, hedeflerimize ulaşmamıza engel oluyor. Bunu aşmak içinde yeni bir anayasaya ihtiyacın olduğunu kurulduğumuz günden buyana söylüyoruz" dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, milletin 15 yıldır AK Parti'nin yaptığı çalışmaları çok iyi bildiğini kaydetti.

Çakır, AK Parti'nin güçlü iktidar yapısının Türkiye'ye büyük kazanımlar sağladığına dikkat çekerek, şunları söyledi: "Biz birini seçmiyoruz. Gelecekte ülkemizin hükümet sistemine biz karar vereceğiz. Bu referandumla birlikte çocuklarımıza bırakacağımız geleceğimiz daha teminat altına alacağız."

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise 16 Nisan'da milletin geleceğini oylayacağını kaydederek, "Bu muhtarlık, belediye başkanlığı ya da milletvekilliği seçimi değil, Türkiye'nin geleceğini oylayacağız" ifadelerini kullandı.

AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya da, AK Parti iktidarları döneminde yapılan hizmetlerin katlanarak devam etmesini sağlayacaklarını dile getirdi.

Yalçınkaya, 16 Nisan referandumunun önemine değinerek, "Türkiye'de sivil ve vatandaşın talebiyle bir anayasa gerçekleşmedi. Yaptığımız değişiklik bütünüyle milli, hiçbir yerden ithal edilmemiş, örneklenmemiş, Türkiye'nin geçmiş deneyimlerini bir araya getiren, sorunlarını masaya koyup, çözüm üreten bir yaklaşım" şeklinde konuştu.

Ak Parti’de Referandum Çalışmaları Sürüyor

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim