• BIST 86.796
  • Altın 249,064
  • Dolar 6,0406
  • Euro 6,7414
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 23 °C

Ak Parti’li Özdağ: "Mağduriyetleri Hukuk, Siyasi İrade, Bürokrasi Giderir"

Ak Parti’li Özdağ: "Mağduriyetleri Hukuk, Siyasi İrade, Bürokrasi Giderir"
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalar kapsamında bürokrasideki...

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalar kapsamında bürokrasideki görevden alınmalarla ilgili olarak, "Devlet refleksi içerisinde kurunun yanında yaşın da yanmaması için konunun üzerinde hassasiyetle durmaya devam ediyoruz. Hükümetimizin, bakanlarımızın ve bizlerin gayretli çalışmalarına rağmen kurunun yanında yaş yanmış olabilir. Böyle kişiler devlet tarafından er ya da geç tespit edilecektir" dedi.

AK Parti'li Selçuk Özdağ, Manisa Vergi Dairesi Başkan Vekili Ramazan Yaşar ile grup müdürlüğü görevlerine atanan Hayrettin Çiçek, Ruhi Petek ve Mehmet Uslu'ya nezaket ziyaretinde bulundu. Manisalı bürokratların görevlerinde üstün bir başarı gösterdiğini kaydeden Özdağ, "Birinci önceliğimiz devletimize ve milletimize hizmet. Bunu da hiçbir ayrıma girmeden yapmalıyız ve görevimizin hakkını vermeliyiz. Manisa'daki bürokratlarımızın çoğu 15 Temmuz hain saldırısından sonra görevine devam ediyor, çok az bir kısmı görevinden alındı. Onların yerine gelenlerde liyakatli, ehliyetli insanlar. Çalışanlar kalacak, çalışmayanlar, görevini kötüye kullananlar da devletin üst kademesinde bulunmayacaklar ya da suçları sabit görülmüşse kamu kurumlarında çalışamayacaklar. Hedefimiz millete hizmet, "halka hizmet hakka hizmettir" düsturuyla çalışmak" diye konuştu.

12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra bir yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl cezaevinde kaldığını, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde akademisyen olarak görev yaparken 28 Şubat sürecinde 2 kez görevinden uzaklaştırıldığını ama hiçbir zaman devlete küsmediğini kaydeden Özdağ, "15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bazı mağduriyetler, bazı haksız gibi değerlendirilen görevden uzaklaştırmalar ve benzeri hadiseler yaşanmış olabilir ama 15 Temmuz'un öznesi darbe ve Fetullah Gülen'dir. Mağduriyetler var ise giderilir. Bu nedenle mağduriyetler özne değildir. Mağduriyetleri hukuk, siyasi irade, bürokrasi giderir. Devlet refleksi içerisinde kurunun yanında yaşın da yanmaması için konunun üzerinde hassasiyetle durmaya devam ediyoruz. Hükümetimizin, bakanlarımızın ve bizlerin gayretli çalışmalarına rağmen kurunun yanında yaş yanmış olabilir. Böyle kişiler devlet tarafından er ya da geç tespit edilecektir. Devlet refleks gösteriyor. Devlet refleks gösterirken de böyle şeyler yaşanabilir. Bu nedenle zaman zaman mağdur duruma düşen vatandaşlarımız olabilir. Ama mağdur olan vatandaşlarımız şuna inansınlar ki bu devlet, suçsuz kimseyi hiçbir zaman mağdur etmez ve gereği neyse yapar. Bir gün hak muhakkak tecelli eder. Onlara sabırlı olmalarını tavsiye ediyorum" dedi.

Manisa Vergi Dairesi Başkan Vekili Ramazan Yaşar ise AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ'a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, birim müdürüyken grup müdür vekilliğine atanan Hayrettin Çiçek ve Ruhi Petek'in görevlerindeki başarılarının bundan sonra da devam edeceğine inandığını belirtti.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim