• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 16 °C

Ak Partililer Bireciklilerle Kahvaltıda Buluştu

Ak Partililer Bireciklilerle Kahvaltıda Buluştu
AK Parti Milletvekilleri Belediye Başkanı ve İl Başkanı Gaziantep'te yaşayan Birecikliler ile kahvaltıda buluştu.

AK Parti Milletvekilleri Belediye Başkanı ve İl Başkanı Gaziantep'te yaşayan Birecikliler ile kahvaltıda buluştu.

AK Partili vekiller, referandum çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Gaziantep Milletvekilleri her akşam kapı kapı dolaşarak referandumda destek istiyor. Bu kapsamda Şanlıurfa'nın Birecik İlçesinden göç edip Gaziantep'te yaşayan Bireciklilerle Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezinde kahvaltıda bir araya gelip destek istedi. AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Abdulkadir Yüksel, Ahmet Uzer, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hakan Kurt Gaziantep'te yaşayan Bireciklilerle kahvaltıda buluştu.

Programda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, fikrin kimden geldiğine bakmadan gereğini yaptıklarını belirterek, "Fikir kimden gelirse gelsin bu masada beraber bunu uygularız. Yeter ki doğru olsun. Bürokratik engelleri kaldırmalıyız. Bu sistem işimizi kolaylaştıracak. Bunun sonunda herkesin kendi işini yaptığı bir Türkiye olacak. Yasama, Yürütme ve Yargı kendi işini yapacak yapamazsa millet sandıkta hesabını soracak" dedi.

"Bir oy bile bizim için çok önemli"

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ise, 16 Nisanda Cumhurbaşkanımızı ilk arayanlardan biri Merkel'in olacağını söyleyerek, "16 Nisan'da bir referanduma gideceğiz. Bu referandum Türkiye'nin geleceği için gerçekten çok önemlidir. İnşallah kuvvetli bir evet çıkmak zorundadır. Şu anda tüm Avrupa ve dünyanın bize yaptıklarını izliyorsunuz. Hepsi bize karşı şer güdüyor. Bu bölgede kuvvetli, kuralları koyan bir Türkiye istemiyorlar. Ama olacak, Evet oyu patlayacak. 16 Nisanda herhalde Cumhurbaşkanımızı hayırlı olsun diye ilk Merkel arayacak. Hizaya gelecekler, gelmek zorundalar. Buda sizler sayesinde olacak. Bir oyun bile bizde değeri çoktur. Bir oy için kapı kapı dolaşıyoruz. Rabbim inşallah bu emeğimizi boşa çıkartmayacak. Hep beraber el ele, gönül gönüle safları sıklaştırarak, bu anayasa için iyi bir sonuç çıkartırız" şeklinde konuştu.

"Bu birliğimiz daim olsun"

Bu birliğin daim olması dileğinde bulunan AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, " Rabbim bu birliğimizi bozmasın. Bu referandum bir parti seçimi değildir. Bu Türkiye'nin seçimidir. Türkiye'nin geleceği Türkiye'nin hükumet sisteminin nasıl olacağına Türkiye'de yaşayan 80 milyon karar verecek. Ülkemiz ve memleketimiz için inşallah en hayırlı sonuç çıkacattır. Bu değişiklik Türkiye'de sadece hükumet sistemine yönelik bir değişikliktir. Türkiye devleti anayasamızın 1. Maddesine göre Cumhuriyettir. 1923'te adı konmuştur. Bundan sonrada böyle kalacaktır. Bunun teminatı 80 milyondur. AK Partidir" diye konuştu.

Ak Partililer Bireciklilerle Kahvaltıda Buluştu

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim