Akciğerleri Sıfırlayan Gıdalar! Sağlıklı Akciğerlere Kavuşmak İçin Bu Gıdaları Mutlaka Tüketin!

Akciğerleri Sıfırlayan Gıdalar! Sağlıklı Akciğerlere Kavuşmak İçin Bu Gıdaları Mutlaka Tüketin!

Akciğer sağlığını korumak için mutlaka bu gıdaları tüketin. Akciğerleri baştan sona temizleyen bu gıdaların etkisine inanamayacaksınız. Beslenme programıza ekleyeceğiniz bu gıdalar akciğerlerinizi rahatlatacak.

Akciğerlerini temiz tutmak isteyen kişiler sigara içmeyerek bunun yeterli olacağını düşünebilirler. Aslında bu durum bir noktada doğrudur fakat şehir hayatında maruz kaldığımız kirli hava, egzoz dumanları ve diğer yandan ister istemez karşılaştığımız sigara dumanı ile pasif içici konumunda kalmak akciğerleri yorar. Akciğerleri temizlemek için ise bazı besinleri tüketebiliriz.

Üzüm çekirdeği

Üzümü çekirdeği ile birlikte yiyin. Hatta muhakkak çekirdeğini çiğneyin. İlginç tadı başta garip gelse de sonradan hoşunuza gidecektir. Diğer yandan resveratrol maddesi taşıyan üzüm çekirdeği serbest radikallere karşı savaşmaktadır. Bu sayede de kansere karşı etki gösteren üzüm çekirdeği akciğer kanserinin de karşısında durmaktadır.

Sarımsak

Akciğerlerinizi temizlemek için ilk başvurmanız gereken yiyecek sarımsaktır. Sarımsak herkesin bildiği gibi doğal bir antibiyotiktir ve vücuttaki toksinleri uzaklaştırır. Antioksidan özellik gösteren sarımsak, akciğerlerin çalışma kapasitesini arttırarak akciğer kanserine karşı da korumaktadır.

Siyah havuç

Son zamanlarda yıldızı parlayan siyah havucun enfes tadı sonunda sofralarımıza da geldi. Salatalarda enfesi bir tat veren havucu aynı zamanda çorba yaparak da tüketebilirsiniz. Soğuk havalarda baş gösteren öksürüğe karşı ilaç olan siyah havuç balgam söktürücü olarak biniyor. Diğer yandan siyah havuç güçlü antioksidan özelliği ile sarımsak gibi akciğer riskini azaltmaktadır.

Kekik

Kekik kokusunu kim sevmez? Akciğerlere iyi gelen bu baharatı kahvaltılarda domatesin üzerine serpiştirip biraz da zeytinyağı eklerseniz hem enfes lezzetli hem de çok sağlıklı bir kombin tüketebilirsiniz. Çayını içmek de pek çok sindirim sorununa yardımcı olan kekiğin içerisinde eterli uçucu yağlar bulunmaktadır. Bu uçucu yağlar göğüs tıkanıklıklarına karşı iyi gelmektedir. Eğer son dönemlerde öksürük ya da süt solunum yolları ile alakalı iltihap gibi bir durum yaşıyorsanız kekik tüketerek antibakteriyel etki yaratabilirsiniz. Kekik bu rahatsızlıklara karşı iyileşmeye yardımcı olacak bir etki sağlayacaktı