Akıncı dizisi final yapıyor son bölüm ne zaman yayınlanacak belli oldu

Akıncı dizisi final yapıyor son bölüm ne zaman yayınlanacak belli oldu

ATV'nin sevilen fantastik dizisi Akıncı, reytinglerde bir başarı sağlayamayınca final kararı almıştı. Ancak dizinin finali beklenenden de erken geliyor. Akıncı hayranları çok sinirlenecek. İşte Akıncı'nın final tarihi...

Fantastik ve bilimkurgunun ülkemizdeki cesur bir örneği olan Akıncı, ATV'de çok iddialı bir başlangıç yapmıştı. Ancak dizi beklediği ilgiyi göremeyince bir değişikliğe gitmişti. Bilimkurgu yönünden intikam hikayesine evrilen Akıncı yine de reytinglerde yükseliş gösteremedi ve final kararını aldı. Ancak final kararı beklenenden erken geliyor.

Yirminci bölümde veda edecek

İddialar ilk ortaya atıldığı zaman Akıncı'nın yirmi dört bölüm süreceği öne sürülmüştü. Ancak dizi çok daha yakın bir zamanda ekranlara veda edecek. Başrollerinde Şükrü Özyıldız ve Büşra Develi ikilisini bulunduran dizi, on dokuzuncu bölümü ile ekranlarda olacak. Yirminci bölümü ile de ATV ekranlarında finalini yayınlayacak.

2021 senesinin ilk günü yayın hayatına başlayan Akıncı, ne kadar tutmasa da bilimkurgu adına atılan bir adım olduğu için değerli bir dizi. Kendisine bir de hayran kitlesi edinen Akıncı iki bölüm sonra ekranlara veda edecek. 

Yerine yeni dizi geliyor

ATV ise hem Hercai hem de Akıncıyı bitirdikten sonra açılacak boşluğu doldurmaya hazırlanıyor. ATV, Kuruluş: Osman isimli tarih dizisi ile reytingleri alt üst ederken, aynı yapımcının işi olan ve Türkiye Özbekistan ortak yapımı Bozkır Arslanı Celaleddin dizisini yayınlayacak. Dizinin başrolünde ise ünlü Türk oyuncu Emre Kıvılcım oynayacak.

Büşra Develi kim?

1993 senesinde İzmit'te doğan güzel oyuncu Develi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro mezunudur. Büşra Develi, 2015 senesinde Pretty Little Liars uyarlaması olan Tatlı Küçük Yalancılar dizisindeki Selin karakteri ile Tatlı İntikam dizisindeki Rüzgar karakteri ile epey övgü toplamıştı. Arada adlı filmde de yer alan Develi, Cem Yılmaz'ın yazdığı ve rol aldığı Karakomik Filmler 2'de de rol aldı.