AKP'de 3 istifa birden! Peş peşe gelen istifalarla ilgili flaş gelişme

AKP'de 3 istifa birden! Peş peşe gelen istifalarla ilgili flaş gelişme

AKP'de 3 isim birden istifa kararı aldı. Peş peşe gelen istifalarla ilgili son dakika gelişmesi..

AKP'de neler oluyor? İstifalar neden oldu? İstifa kararları kendi tercihleri mi yoksa Genel merkez mi istedi? AKP'nin kalesi konumda bulunan Karaaman'da peş peşe istifalar geldi. İstifa eden isimler istifa kararlarını sosyal medya hesaplarından duyurarak herkese ilan ettiler.

Olaylı geçen kongrenin bir ilgisi var mı? İstifalara ilişkin bütün ayrıntılar belli oldu. İşte AKP'deki istifalarla ilgili flaş detaylar

Erken seçim iddiaları ve anketler gündemi uzun bir süredir meşgul ederken flaş bir istifa haberi geldi. AKP'de 3 istifa haberi geldi.

Gelen son dakika haberinin ayrıntıları belli oldu. İstifaları Sözcü gazetesi haberleştirdi. İşte AKP'de gerçekleşen istifalarla ilgili ayrıntılar.

Son dakika bilgisine göre AK Parti Karaman'da istifa haberleri peş peşe gerçekleşti. İstifa edenlerle ilgili bilgiler Ak Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç, AKP Karaman İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Koca ve AKP Karaman İl Yönetim Kurulu üyesi M. Fatih Sevim görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre, istifa eden üç isim duyurularını da sosyal medya üzerinden yaptılar.

Bilindiği gibi Geçtiğimiz Eylül ayında AK Parti Karaman Merkez İlçe Teşkilatının 7'nci Olağan Kongresi olaylı gerçekleşmişti. Bu kongrede başkan seçilen AK Parti Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç istifasına ilişkin olarak, "AK Parti Genel Merkezimizin tensipleriyle Ekim 2019 tarihinden bugüne kadar büyük bir onur ve gururla yürüttüğüm Karaman AK Parti Merkez ilçe başkanlığı görevinden bugün itibarıyla ayrılmış bulunmaktayım" açıklamasında bulunmuştu. 
 
Öte yandan 2010 yılından buyana AK Parti'de aktif olarak siyaset yapan AK Parti  Karaman İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Koca ise istifasına ilişkin olarak şu açıklamaları yaptı :  "2010 yılında, aktif siyaset hayatıma başlamış olduğum, bu kutlu davanın bir eri olmaktan her zaman onur ve gurur duydum. Bugün itibariyle görevini yürüttüğüm Ak Parti Karaman İl Başkan Yardımcılığı ve İl Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ediyorum." ifadelerini kullandı.

Öte yandan AK PARTİ Karaman İl Yönetim Kurulu Üyesi M.Fatih Sevim ise istifasını "Gördüğüm lüzum üzerine yürütmekte olduğum Karaman Ak Parti İl yönetim kurulu üyeliğinden istifa ediyorum. Başta İl Baskanim Abidin Çağlayana ve mesai arkadaşlarıma desteklerinden dolayı sonsuz şükranlarımı sunarım" diyerek istifasını duyurdu..

İlgili Haberler