AKP'de Cumhurbaşkanlığı Kurul üyesi sıfatıyla MKYK listesine giren tek isim belli oldu

Merakla beklenen AKP kongresi gerçekleşti. Kongrede MKYK listesine giren bir isim dikkat çekti.

AKP'de Cumhurbaşkanlığı Kurul üyesi sıfatıyla MKYK listesine giren tek isim belli oldu
Yayınlanma Tarihi : 24 Mart 2021 19:52

Aylardır merakla beklenen AKP Büyük kongresi gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden AKP Genel Başkanı seçildi.

Ancak kongrede dikkat çeken bazı gelişmeler ve görevlendirmeler yer aldı. Gelen son dakika haberine göre Listedeki dikkat çeken isim de belli oldu. İşte Ajanslar tarafından geçilen son dakika haberinden kısa detaylar

AKP'de 7. Olağan Büyük Kongre bugün yapılmakta. Kongre çok sayıda TV kanalından canlı yayınlandı. Erdoğan kongre öncesi miting havasında partililere seslendi. Öte yandan AKP'de Kongrenin sloganı "Türkiye için güven ve istikrar" olarak kararlaştırıldı.. 

Açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün yapacağımız tüzük tadilatıyla 50 kişilik bir Merkez Karar Yönetim Kurulu değil 75 kişilik bir MKYK ile devam edeceğiz. Ayrıca yedek olan 35 kişi de yedek olarak kalmayacak onlarda aynen asıl üyeler gibi çalışacaklar." ifadelerini kullandı...

DİKKAT ÇEKEN İSİM GÖREVLENDİRMESİ

Öte yandan Ankara kulislerinde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) listesi merak edilirken, Cumhurbaşkanlığı Kurul üyesi sıfatı devam edip aynı anda 100 kişilik MKYK listesine giren tek ismin ise Korkmaz Karaca olduğu görüldü.

285431-576x546.jpg
 
Görevlendirme sonrası sosyal medya hesabı Twitter hesabından paylaşım yapan Karaca, "Mevcut görev ve sorumluluklarımıza devam ederek , yepyeni bir heyecanla , yeni bir sorumluluk daha üstleniyoruz. Allah Mahçup etmesin." diyerek düşüncelerini dile getirdi.