AKP'de peş peşe yeni istifalar gelecek

AKP'de peş peşe yeni istifalar gelecek

AKP'de istifalar peş peşe gelecek!

İhraç kararı sonra AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı parti ile ilgili yeni bilgeler gelmeye devam ediyor.


Tüzük, program yazımı ve kurucular kuruluyla ilgili her şeyin netleştiği, küçük pürüzlerin de giderilmesinin ardından aralık ayı başında partinin resmen ilan edileceği öğrenildi.

Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre Kurucular Kurulu’nda 100’e yakın kişi olacak. Aleviler, Kürtler, Romanlar gibi toplumun farklı kesimlerini ve coğrafi dağılımı yansıtması beklenen Kurucular Kurulu’nda kadın ve genç dağılımına da özen gösterilecek.

Yeni parti oluşumu milletvekili transferi yapmayacak, temasta olunan milletvekillerine “gelin” denilmeyecek. “AK Parti’ye karşı harekat yapıyorlar, AK Parti’nin içini boşaltıyorlar” propagandasına izin verilmeyecek. Ancak edinilen bilgiye göre AKP teşkilatlarında görev yapan çok sayıda kişiyle iletişim sürüyor. Bunların içinde yeni partide görev alacak bazı kişilerin partinin kuruluş sürecinde istifa etmesi istenecek. - GAZETEDUVAR-