AKP'den emeklilikle ilgili bomba düzenleme meclise getirildi

AKP'den emeklilikle ilgili bomba düzenleme meclise getirildi

Adalet ve Kalkınma partisinden emekli olanlara ve olacak olanlara çok büyük bir müjde geldi. Tasarı Türkiye Millet Meclisine AKP tarafından sunuldu. Emeklilik hakkında flaş düzenleme...

Adalet ve Kalkınma Partisinden büyük bir tasarı önerisi gündeme bomba gibi düştü. AKP, on sekiz yaşının altındakiler için de Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamının açılmasını önerdi. Paketin içeriğine göre küçük ölçekli firmalar da istihdam sağlayarak kredi garanti fonu desteği ile kredi çekebilecek. 

On sekiz yaşından küçükler vatandaşlar da Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamına dahil olabilecek

AKP'den bomba gibi haber geldi. AKP'li milletvekillerinin yeni düzenleme önerisine göre artık on sekiz yaşından küçük olanlar da Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamına girebilecek. Bloomberg'in yaptığı habere göre, AKP'nin sunduğu teklif on sekiz yaşından daha küçük olan vatandaşlar için Bireysel Emeklilik Sisteminin kapsamına dahil edilmesi, emekliliğe yönelik olarak taahhütte bulunmuş olan hizmet sunucularında Bireysel Emeklilik Sistemine aktarılmasına imkan tanınması söz konusu.

Karayolları Trafik Kanunu ile alakalı olarak da tekrar düzenleme gelebilir

Ayrıca söz konusu on sekiz yaşından küçükleri kapsayan Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamına ilişkin tasarı Türkiye Millet Meclisi'ne; "Sigortacılık ile Diğer Bazı Alanlara İlişkin Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" ile beraber sunuldu. Bu kanun içeriğinde de Karayolları Trafik Kanununun çerçevesinde olan zaruri mali sorumluluk sigortasının dışarısında kalmış olan konu başlıklarının tekrardan düzenlenmesini içeriyor.

Firmalara kredi tek bir şartla sağlanacak

Söz konusu yeni pakete göre küçük ölçekli olan firmalar, kredi garanti fonu destekli kredi alabilecekler. Ancak bu firmalar krediden yalnızca istihdam sağlamaları durumunda yararlanabilecekler.

Tek belge haline gelecek ve yapılandırma süreci başlayacak

Tasarıda ayrıca orta vadeli programla beraber orta vadeli mali planın da tek bir belge kapsamına alınması yer aldı. Tasarıya göre finansal istikrar ve kalkınma komitesi ise finansal istikrar komitesi ismi ile tekrar yapılandırmaya alınacak.

En Yeniler