AKP'den istifa eden Özdağ şok etti! AKP'nin 4 arka bahçesi var diyerek onları herkese ilan etti

AKP'den istifa eden Özdağ şok etti! AKP'nin 4 arka bahçesi var diyerek onları herkese ilan etti

Bir dönem AKP'nin en önemli isimleri arasında yer alan Selçuk Özdağ'dan bomba açıklamalar geldi. AKP'nin arka bahçeleri kimler?

Son dönemde AKP'ye en sert muhalefeti eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi yapmakta.

Gelecek partisi tarafından yapılan açıklamalar görmezden gelinirken muhalif basının gündeminden düşmüyorlar.

Özellikle Sözcü gazetesi gerek Deva gerekse Gelecek Partilerinin çalışmalarını yayınlayan gazetelerden sadece birisi.

Bugün Sözcü sayfalarında AKP'den istifa ederek Gelecek partisine katılan Selçuk Özdağ'ın açıklamaları genişçe yer tuttu.

Selçuk Özdağ yapmış olduğu açıklamalarda bomba eleştiriler yöneltti. AKP tarafından kendisine nasıl bir yanıt gelecek bilinmez ama Selçuk Özdağ'ın bu eleştirileri olay olacak türden. Özdağ açıklamalarında AKP'nin arka bahçelerini açıkladı.

Oldukça ağır eleştiriler yöneltti. Açıklamaları bir anda ülke gündemine otururken bir zamanlar beraber aynı yolda yürümüş olduğu AKP'ye yönelik eleştirileri okuyan herkesi şaşırttı.

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı bu açıklamaları AKP'de iken neden yapmadın diyerek tepki gösterdi. Peki Selçuk Özdağ hangi açıklamaları yapmıştı? İşte Sözcü'de yer alan haberin ayrıntıları..

AKP Genel Başkan Yardımcılığı, Manisa Milletvekilliği görevlerinde bulunduktan sonra partisinden istifa eden ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Doç. Selçuk Özdağ, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre; Özdağ, “Türkiye'de her iktidar, maalesef yargı, üniversite, bürokrasi ve medyayı arka bahçesi yapmak istedi. Bu dört unsurda insanlar direndi. Gelinen noktada bu dört unsurun da AKP tarafından arka bahçe yapıldığını görüyoruz” dedi.
 
BASIN ÖZGÜR OLMALI


Özdağ sözlerine şöyle devam etti:

“Basın özgür olursa bürokrasi yanlış yapamaz, siyaset kurumu da hukuk dışılığa tevessül edemez. O yüzden özgür, inandığını yazan basına her zaman ihtiyaç var. Kendilerini destekleyenlere kamu kaynaklarından milyonlar aktarılıyor. Doğruları yazanlara ise sıfır kuruş veriyorlar. Türkiye yönünü Afrika'ya değil, AB'ye dönmeli.”

Türkiye'nin çaresi erken seçimdir


Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Türkiye'nin çaresi bir erken seçimdir” dedi ve ekledi:

“Biz erken seçimi onarım ve Türkiye'nin geleceği için istiyoruz. Bir daha Cumhurbaşkanı çıkaramazlar. Parlamenter sisteme geçişle ilgili kitap çıkarttık. MHP randevu talebimizi reddetti. AKP'den de ses gelmedi. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı böyle yapar mı? Gerçek gündemin konuşulmaması için devamlı farklı adımlar atıyorlar. Gündem, pandemi sürecinde esnafın aç kalması, yoksulluk, çaresizlik, insanların evlerine ekmek götürememesidir. Hukukun adaletle buluşamamasıdır.”

Kaynak: SÖZCÜ

İlgili Haberler