AKP'li eski vekil uyardı : ‘İmamoğlu efsaneleşir’

AKP'li eski vekil uyardı : ‘İmamoğlu efsaneleşir’

Eski AK Parti Milletvekili Mehmet Ocaktan iktidar medyasının ‘üretilmiş haberlerinin’ İmamoğlu’nu efsaneleştireceğini yazdı

İktidar medyasının İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında asılsız haberler yaptığını belirten AK Parti eski Milletvekili Mehmet Ocaktan, “Hayal tüccarlığı yapmak iktidarı değil, İmamoğlu’nu efsaneleştirir.” Karar gazetesindeki köşesinde, iktidar medyasında İmamoğlu için yapılan ‘şarap içti’ iddialarını hatırlatan Ocaktan şöyle yazdı:

“Hayat tarzları üzerinden yürütülen siyasi mücadeleler, bu itibarsızlaştırmalardan medet umanların hiçbir işine yaramamıştır. Nitekim geçmişte Tayyip Erdoğan’a karşı yürütülen karalama kampanyaları yapanlara değil, Erdoğan’a yaramıştır. Dolayısıyla bugün iktidar medyasının pek sevdiği ve ballandıra ballandıra anlattığı İmamoğlu hikayelerinin toplumda hiçbir karşılığı olmaz.

Bırakın İstanbul halkı belediye başkanını, yaptığı hizmetlere göre değerlendirsin ve kararını öyle versin. Aksi taktirde tıpkı 23 Haziran seçimi öncesinde üretilen “Pontus-Konstantinapol” hikayelerine benzer yeni hikayeler üreterek hayal tüccarlığı yapmak iktidarı değil, İmamoğlu’nu efsaneleştirir. Ayrıca iktidar medyasının anlamadığı şu;

AK Parti’nin ihtiyacı olan şey, ömrü yatsıya kadar bile sürmeyecek olan asparagas haberler değil ki... Zira 31 Mart ve 23 Haziran’daki başarısızlığın en önemli sebeplerinden birisi, tam da bu siyaset tarzıydı. Şimdi aynı yanlış siyasi stratejiyi takip ederek İmamoğlu’nu zayıflatma hesapları yapmak, akıllı bir strateji olabilir mi? Ama öyle anlaşılıyor ki AK Parti uzun vadeli stratejiler üretmek yerine, küçük esnaf siyaseti yapmaya devam edecek. Tıpkı İstanbul’da su zammına karşı çıkıp, hükümetin iğneden ipliğe yaptığı zamların faziletini anlatmak gibi bir şey yani...”