AKP'li Şahin'den Bahçeli'ye: Ava giden avlanır!

AKP'li Şahin'den Bahçeli'ye: Ava giden avlanır!

AK Partili Mehmet Ali Şahin, yeni dönemde neler yapılacağını Habertürk TV ekranlarında anlattı. Devlet Bahçeli'nin 5. parti iddialarına da sert cevap verdi.

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 1 Kasım seçimleri öncesi dile getirdiği 5. parti sözlerine cevap verdi. Şahin, "Sayın Bahçeli bizi kastettiyse, demek ki ava giden avlanır" dedi. 

Mehmet Ali Şahin Habertürk TV'de 1 Kasım seçimleri ve gelecek döneme ilişkin soruları cevapladı. 
Şahin, AK Parti'nin tek başına tekrar iktidara gelmesi için, "Halkımız siyasi istikrarın ne kadar önemli olduğunu gördü. Bu da sandığa yansıdı. AK Parti ilk defa tek başına iktidara gelmiyor. AK Parti başarısız olsaydı halkımız oylarımızı artırarak, bizi tekrar tekrar
iktidara getirmezdi" dedi.
"Yeni bir dönem başlıyor" diyen Mehmet Ali Şahin, "Bundan sonra yapacağımız icraatlarımız sevgi üzerine olmalı. Parlamento'daki diğer partileri de ihmal etmeyerek, Türkiye'nin önüne bir yol haritası koymalı ve 2023 hedeflerine ulaşıldığında, Türkiye'yi dünyanın önde gelen 10 ülkesi arasına sokmak zorundayız. Türkiye'nin içinde olmadığı hiçbir çözüm Ortadoğu'ya huzur ve barış getirmez. AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesi bu sorunların çözümünde rol oynayacaktır" ifadelerini kullandı.


ANAYASA TARTIŞMASI
Konuşmasında yeni anayasa tartışmalarına da değinen Şahin şunları söyledi:
"24. Dönem'deki uzlaşma komisyonu 2 sene yeni anayasa yapmak için çalıştı. Sayın Başbakanımız da anayasa vurgusu yaptı. Türkiye artık bu dar gelen anayasa ile devam edemez diye düşünüyorum. Yeniden bir uzlaşma komisyonu kurulursa, salt çoğunluk gibi kurallar getirilmeli. 367'nin üzerinde bir Parlamento desteği oluşabilirse, yeni anayasanın yapılabileceğini düşünüyorum. Yeni dönemde nasıl bir anayasa yapım sürecinin belirlenmesi gerekli. Artık bu konu yalama oldu. Bu Parlamento yeni anayasayı ortaya koyabilmeli."


5. PARTİ TARTIŞMASI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 1 Kasım seçimleri öncesi ortaya attığı "5. parti" iddialarını da yanıtlayan Mehmet Ali Şahin, "Hangi amaçla söylendi bilemiyorum 5. partiyi. Bazı siyasi partilerden kopacak milletvekilleri 5. partiyi mi oluşturacak, benim öyle bir önsezim yok. Bu tür arayışların hiçbir kıymet-i harbiyesi yoktur. Bunu söyleyen Sayın Bahçeliydi. Hangi amaçla söyledi, bilemiyorum. Sayın Bahçeli bizi kastederek söylediyse, ava giden avlanıyor işte böyle" dedi.