AKP'ye Yakın Abdulkadir Selvi Siyasileri Uyarıyor Bu Anket Dikkat Edilmesi Gereken Sonuçlar İçerir

AKP'ye Yakın Abdulkadir Selvi Siyasileri Uyarıyor Bu Anket Dikkat Edilmesi Gereken Sonuçlar İçerir

Hürriyet gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi dikkat çeken bir anket yorumunda bulundu. Sadece CHP'yi ve AKP'yi değil bu anket Ali Babacan - Meral Akşener - Ahmet Davutoğlu gibi isimleri de ilgilendiriyor..

Türkiye'nin gündeminden erken seçim bir türlü düşmezken yayınlanan anketler ise oldukça çarpıcı türden oluyor. Son günlerde ise Hürriyet yazarlarından Abdulkadir Selvi'nin bir anket yorumu elden ele sosyal medyada dolaşıyor

Siyasileri ilgilendiren dikkat çeken veriler var çünkü :

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Konsensus’un şubat ayında yaptığı araştırmayı köşesinde değerlendirdi.

Selvi'nin bugünkü yazısının bir bölümü şöyle:
 
YENİ PARTİLERE İHTİYAÇ VAR MI?


Mustafa Sarıgül partisini kurdu. Muharrem İnce’nin partisi gün sayıyor. Ümit Özdağ ise yeni parti kurmak için yola çıktı. Peki yeni partilere ihtiyaç var mı? Ankete katılanların yüzde 86.7’si “Yeni bir partiye ihtiyaç yok” diyor. “Var” diyenlerin oranı ise yüzde 13.3. Yeni parti kuranların dikkatini çekmek istedim.

PARTİSİNİ DEĞİŞTİRİR Mİ?


Bizde parti tutmak, siyasi kimliğin bir parçası. O nedenle parti değiştirmeye pek sıcak bakmıyoruz. “Partimi değiştirip yeni partiye oy veririm” diyenlerin oranı yüzde 15.2 çıkıyor. Yüzde 54.4’ü ise “Yeni partilere oy vermem” diyor. Ama asıl bir veri var ki, yeni parti kuranların onları ikna etmesi gerekiyor: Yüzde 30.4’lük bir kesim ise “Belki veririm” safında.