AKP'yi sarsan iddialar! Erdoğan, Albayrak için kararlaştırılan iki farklı senaryodan hangisini seçecek?

AKP'yi sarsan iddialar! Erdoğan, Albayrak için kararlaştırılan iki farklı senaryodan hangisini seçecek?

AKP'ye yakın İnternet Haber adlı site AKP kulislerinden bomba bir iddiayı haberleştirdi. Yayınlanan haber oldukça ses getirdi

Hadi Özışık'ın sahibi olduğu İnternet Haber sitesi gündemi sarsacak bir kulis haberi paylaştı. İstifasının ardından ortalıkta görülmeyen Berat Albayrak nerede herkes tarafından merak edilirken böylesine çarpıcı bir iddianın haberleştirilmesi gündemi sarstı.

Şimdi herkes merak ediyor. Hangi senaryo gerçekleşecek? Peki AKP kulislerinde bomba etkisi yaratan o farklı senaryolar neler?

İnternet Haber gündemin nabzını tutmuş ve o bilgileri paylaşmış:

İnternet Haber'de yer alan habere göre, kulislerde 7-8 bakan için "bugünkü Kabine toplantısı son kez katıldıkları toplantı olacak" yorumları yapılıyor. Erdoğan'ın bugün beklenen değişikliği yapacağı ifade edilirken, kimlerin bakan olacağı, hangi bakanların değişeceği kadar Berat Albayrak'ın dönüp dönmeyeceği de merak konusu. Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa ettikten sonra bir daha kamuoyu karşısına çıkmamıştı.


Berat Albayrak için iki farklı senaryo konuşuluyor. İlk senaryoya göre Albayrak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na getirilecek. Erdoğan'ın son grup toplantılarında Albayrak’ın Türkiye’nin enerji atılımlarında gerçekleştirdiği stratejilere yapılacak atıfların bunun işareti olduğu değerlendirmesi yapılıyor. İkinci senaryoya göre ise Berat Albayrak, ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak.

 

KİMLER KABİNEYE GİRECEK?

Kulislerde, AKP Meclis Grup Başkanvekilliği görevini sona eren Mehmet Muş’un da olası kabine değişikliğinde bakan olabileceği dile getiriliyor.

Tansu Çiller'in Dışişleri Bakanı olacağı iddiaları pek rağbet görmese de AB Bakanı olabileceği konuşuluyor. Melih Gökçek'in Yerel Yönetimler Bakanı olacağı iddiaları da alıcı buluyor. 

Şimdi herkes Berat Albayrak geri dönecek mi veya Tansu Çiller bakan olacak mı merakla bekleniyor? Akşam 19.30 olmasına rağmen henüz bu iddialarla ilgili bir açıklama yok...

Siyaset gündemini sarsan iddiayla ilgili nasıl bir gelişme yaşanacak herkes merak ediyor