Akrep Burcu

Akrep Burcu

21 Ekim ile 20 Kasım tarihleri arasında doğan insanlar Akrep Burcu’ndadır.

Akrep Burcu’nun yönetici gezegeni eski koşulları yok edip yenilikler getiren Plüto’dur. Akrep Burcu’nun genel özellikleri arasında sağlam iradelik, kararlılık ve bağımsız karakterli oluş vardır. Akrep Burcu’nun hayatında gri tonlarına yer yoktur. Onun için birçok şey ya vardır ya yoktur; ya iyidir ya kötüdür. Örneğin, Akrep Burcu çevresindeki insanları ya çok sever ya da hiç sevmez. Bu burcun insanı kararsızlıktan hoşlanmaz; onun için en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir.

Burçlar kuşağında her burcun karakteristik özellikleri vardır. Bu özelliklere dayanarak tanıştığımız ya da çevremizdeki insanlar ile ilgili öngörüde bulunuruz. Akrep Burcu erkeği ve Akrep Burcu kadını, Akrep Burcu’nun yönetici gezegeni olan Plüto’nun kendisine bahşettiği özellikleri taşır. Akrep Burcu erkeği çapkın yaradılışlıdır. Burçlar kuşağında sekse en düşkün burç Akrep Burcu erkeğidir. Onun için bu aktivite bir fiziksel ihtiyaçtır. Beraberliği olan Akrep Burcu erkeği oldukça kıskançtır ve bunu belli etmekten çekinmez. Akrep Burcu maddiyata çok önem verir; onun için rahat bir yaşam maddi güvence ile gerçekleşebilir.

Akrep Burcu kadını cazibelidir ve bu cazibesini insanlar üzerinde kullanmaktan hoşlanır. Akrep Burcu kadını maddeye Akrep Burcu erkeği kadar düşkündür. Kendini maddi güvencede tutmayı sever. Bunun yanı sıra, Akrep Burcu kadını Burçlar kuşağının en kıskanç burcudur ve bu kıskançlığı ona oldukça fazla zarar verip yıpratır.