• BIST 96.861
  • Altın 238,344
  • Dolar 5,8057
  • Euro 6,5299
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 12 °C

Akupunkturla Beş Yaş Gençleşmek Mümkün

Akupunkturla Beş Yaş Gençleşmek Mümkün
Ağrılar, kronik hastalıklar ve kilo vermede kullanıldığı bilinen akupunkturun cildin yenilenmesi ve kırışıklıkların giderilmesinde de kullanıldığını belirten Dr. Buğra Buyrukçu, yapılan tedavi sonucunda cildin beş yaş daha genç görünüm kazandığını...

Ağrılar, kronik hastalıklar ve kilo vermede kullanıldığı bilinen akupunkturun cildin yenilenmesi ve kırışıklıkların giderilmesinde de kullanıldığını belirten Dr. Buğra Buyrukçu, yapılan tedavi sonucunda cildin beş yaş daha genç görünüm kazandığını bildirdi.

Kozmetik akupunkturun akupunktur meridyenindeki enerji dengelerini düzenlemek esasına dayanan, içteki sağlıklı beden enerjisinin yüzde dışa yansımasını sağlayan bir anti-aging tedavisi olduğunu söyleyen sağlıklı yaşam uzmanı Dr. Buğra Buyrukçu, "Kozmetik akupunktur, modern tıp bakış açısına göre sonuç, batırılan iğnelerin ciltte oluşturdukları bir mikrotravma mekanizması ile açıklanır. Vücut tamirat için o bölgeye fibroblastları göndererek orada kollajen ve elastin salgılanmasını sağlar. Kozmetik amaçla kullanılan akupunktur, daha çok mimiklerini kaybetmeden genç ve dinç görünmek isteyen kişilerin tercihi oldu. ABD'de başta TV yıldızları olmak üzere doğal görünmeye önem veren birçok kişi gençleşmek ve kırışıklıklardan kurtulmak için kozmetik akupunkturu tercih ediyor. Kozmetik akupunktur, sağlıklı yan etkilere sahip bir anti-aging tedavisidir. Anti-aging tedavisi, kişinin yaşlılık belirtilerini sağlığı koruyarak yavaşlatmak demektir. Bu nedenle harabiyetin oluşup derinleşmesini beklemeden 30'lu, 40'lı yaşlarda önlem almaya başlanması gerekiyor. Kozmetik akupunktur ile cilt tonusu artar, cilt daha esnekleşir ve doku toparlanıp gerginleşerek yer çekimine karşı koyar. Sonuç olarak cilt 5 yaş daha genç bir görünüm alır" dedi.

Dr. Buyrukçu, kozmetik akupunktur tedavisinin cilt durumu ile ilgili gerçekçi yaklaşan, yan etkisiz, güvenli ve sağlıklı bir yöntem olması nedeniyle seçen ve yaşına göre daha iyi görünmek isteyen kişiler için uygun olduğunu anlatarak şöyle devam etti:

"Yaşlanmayı geciktiren kozmetik akupunktur, ince kırışıklıkları azaltır ve hatta yok ederken, derin kırışıklıkların ise derinliklerini azaltır. Yaşa bağlı lekelerin renklerinin açılmasını sağlayan kozmetik akupunktur, ayrıca yanakların daha pürüzsüz olmasını sağlar, cildin daha yumuşak ve canlı olmasına etki eder, esnekliğini arttırır. Kozmetik akupunkturla ciltte sarkan kısımlar toparlanırken, sarkmaların ilk başladığı çene çizgisinin, boyun ve gerdanın daha iyi görünmesini sağlar. Bunun yanında yüz kaslarının kan dolaşımını arttırır, gergin ve sıkı görünmesini sağlar, gözaltı torbalarını, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları, güneşin olumsuz etkisine bağlı olarak artan kırışıklıkları ve cilt kırmızılıklarını azaltır. Kozmetik akupunkturla tüm cilt tonusu artarken, aknelerde ve rozaseada iyileşme etkisi gösterir."

Kozmetik akupunktur uygulamasının 5 hafta haftada 2 kez, ardından da 2 ay ayda bir kez uygulanmasının en ideal sonuçları vereceğini belirten Dr. Buyrukçu, "Ardından her 4-6 ayda bir, aynı haftanın içinde iki seans tedavi uygulanarak kontroller devam eder. İstenilen ve elde edilen etkiyi sürdürebilmek için bir miktar kişisel çabaya da ihtiyaç duyulmakta. Sigara içmemek, yeterli su tüketmek, cildini nemlendirmek ve güneş koruyucu kullanmak gibi destekler yapılan uygulamanın kalıcılığı açısından önemli" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim