• BIST 91.137
 • Altın 235,013
 • Dolar 6,1550
 • Euro 6,9692
 • İstanbul 30 °C
 • Ankara 31 °C
 • İzmir 30 °C

Alanya Belediyesi Haftalık Encümen Toplantısı

Alanya Belediyesi Haftalık Encümen Toplantısı
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel haftalık encümen toplantısında "MITT Moskova Fuarı'nın meyvelerini inşallah bu yıl yiyeceğiz. Fuarda Alanya...

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel haftalık encümen toplantısında "MITT Moskova Fuarı'nın meyvelerini inşallah bu yıl yiyeceğiz. Fuarda Alanya standına ve tur operatörlerine olan yoğun ilgi bizi sevindirdi" dedi.

Alanya Şehitler Belgeseline davet

Alanya Belediyesi Haftalık oğlan Encümen Toplantısı Başkan Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Yücel, vatandaşları Alanyalı şehitler anısına özel olarak hazırlanan ve çekimleri 6 ay süren "Birileri Var" adlı belgesel filmi izleyemeye davet etti. Yücel, "Alanya'da yaşayan şehit ailelerinin de katkılarıyla Belediye personellerimiz tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü anısına bir belgesel hazırlandı. Hazırladığımız ve 18 Mart Cumartesi saat 19.00'da Kültür Merkezi'nden sunulacak belgesele, tüm halkımız davet ediyorum" dedi.

"Ruslar geçen yılki destinasyonlardan memnun kalmadı"

MITT Moskova Turizm Fuarı'nı da değerlendiren Belediye Başkanı Yücel, Rus turistlerin geçen yılki destinasyonlardan memnun kalmadığını savundu. Yücel, "ülkemiz turizmi en güzel en sağlıklı bir şekilde yapıyor. Bunun da bu sene meyvelerini yiyeceğiz. Neden derseniz, Rus turistler, Rus vatandaşları geçen yılki alternatif destinasyonlarında Yunanistan olsun, İspanya, İtalya olsun hatta Tunus olsun oradaki memnuniyetsizliklerini dile getiriyorlar. Bu sevindirici bir haber. Devlet olarak, millet olarak turizmi hem benimsemişiz, hem de düzenli bir şekilde, sağlıklı bir şekilde yapıyoruz. Ve bu vesileyle Alanya'ya rağbet o kadar çok ki belki görmüşsünüzdür. Bizim hem stantlarımızdaki hem de tur operatörlerindeki yoğun ilgiyi."

"Antalya'ya gelecek Rus turistin yüzde 40'nın tercihi Alanya"

Devletin resmi rakamlarına göre Rusya'dan 4 milyona yakın bir turist beklentisi olduğunun altını çizen Yücel, "Bizim de beklentimiz bu rakamın 1 milyondan fazlasının Alanya destinasyonunu seçmesi ve bunu da Alanya'nın ağırlayacağına dair. Bir de Antalya'ya gelen Rus turistlerin neredeyse yüzde 40'nın tercinin Alanya olması bizim için çok önemli. Her şeyden önemlisi bu pazar payının önde gelen dev şirketlerinden Tez Tour, Odeon Tour, Anex Tour olsun bunların direkt Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na iniş yapmaları. Bunun da yöre ticaretini olumlu bir şekilde etkileyeceğine inanıyoruz. Çünkü dünya ticaretinde önemli söz sahibi olan bu acentalar, tur operatörleri burayla çalışmak ve buradaki pastadan pay almak istiyorlar. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun da girişimleriyle, bizlerin de girişimleriyle bu bölgeye inanın son derece talep var" dedi.

"Biz bölge esnafının ticaretini iyileştirmek için çalışıyoruz"

Fuara ALTAV, ALTİD, ALTSO ve Belediye olarak katıldıklarını kaydeden Başkan Yücel, ALTAV'ın 2017 için hedeflediği fuar takviminin sonuna geldiği belirtti. ALTAV'ın dünyada 29 ülkede fuara katılmayı hedeflediğini açıklayan ALTAV ve Alanya Belediye Başkan Adem Murat Yücel, "İç pazar hariç. Bunun 23'ünü MITT Moskova Fuarı'yla gerçekleştirmiş olduk. Geriye kalanları da ivedilikle sonuçlandıracağız. Biz hem toplum olarak, hem kamu kurum-kuruluşları olarak, hem sivil toplum kuruluşları he de yerel yöneticiler, gerçekten buradaki insanların ticaretlerini iyileştirebilmek, huzur ve refahlarına katkı sağlayabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz; göstermeye de devam edeceğiz. İnşallah dünyanın bu global kriz ülkemizden de teğet geçer. Bölgedeki ticaret akışının hızlanması, sağlıklı yapılabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz, çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"Ukrayna hedeflerimiz geçen yılınkinden yüzde 30 daha fazla"

Ukraynalı turistlerin kimlik Türkiye'ye seyahat edebilmesiyle ilgilide Başkan Yücel, "Avrupa pazarında bir daralmanın olduğunu hep birlikte görüyoruz. Buna rağmen bu güne kadar aldığımız en iyi sonuçlardan biri de Ukrayna, Ukrayna'yla birlikte Rusya, Romanya Polonya pazarıydı biliyorsunuz. İskandinav pazarının da belli bir bölümüydü. Ama gerçekten bu dört ülkede belli bir artış var. Ukrayna'nın da tamamen alternatif turizm olarak bizi tercih etmesi ve giriş ve çıkışlarının daha da kolaylaşması, kimlikle gelebilmeleri bizim için çok iyi oldu. Bu bölgeye de çok iyi katkı sağlayacağını, geçen yılın hedeflerinden yüzde 30 daha fazla olacağına inanıyorum" diye konuştu.

"Onlar bizim tanrı misafirimizdir"

Türkiye'de en çok yerleşik yabancının ve mülk satışının Alanya'da olduğuna da dikkat çeken Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Bizim ülkemizde ve bölgemizde yaşayan, gerek Hollandalı gerek diğer Avrupa ülkesi vatandaşlarını biz misafir olarak görüyoruz; onlar bizim misafirlerimizdir. Onlar bizim Tanrı misafirimizdir. Biz onlara sahip çıkmak zorundayız ama devlet politikalarımızın da arkasındayız. Zaten bunu da devlet büyüklerimiz aynı şekilde ifade ediyor. Bizim bölgemizdeki Avrupa vatandaşları bizim vatandaşlarımız neyden faydalanıyorsa onlarda aynı şeylerden faydalanmaya devam edeceklerdir" dedi.

Alanya Belediyesi Haftalık Encümen Toplantısı

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
 • Fetö’nün Emniyet Yapılanmasına Ceza Yağdı15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:59
 • "Ortada Bir Kriz Yoktur, Sadece Saldırı Vardır"15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:43
 • Hulusi Akar’ı Yunanistan’a Davet Etti15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:39
 • Abd’ye Sert Eleştiriler15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:33
 • Bakan Çavuşoğlu’ndan F-35 Açıklaması15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:28
 • Göl Dibindeki Tarih Havadan Ve Su Altından Görüntülendi15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:18
 • "Gerekli Önlemleri Alıyoruz"15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:18
 • "Türkiye F-35’lerin Müşterisi Değil, Ortağıdır"15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:13
 • Kuzenin Sopayla Başına Vurduğu Genç Hayatını Kaybetti15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:13
 • Rusya, Suriye’de 16 İha Vurdu15 Ağustos 2018 Çarşamba 14:13
 • EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Haber Yazılımı: CM Bilişim