Ali Babacan son isteğiyle şimşekleri üzerine çekecek sert bir tepki görebilir!

Ali Babacan son isteğiyle şimşekleri üzerine çekecek sert bir tepki görebilir!

AKP'den istifa ederek kendi partisini kuran Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan KHK açıklamasıyla gündeme oturdu... Babacan'ın açıklamaları gündemi sarstı..

AKP'den ayrılıp kendi partisini kurdu şimdilerde en sert muhalefeti yapan isimlerin başında geliyor. Ali Babacan sahaya indi Türkiye'deki kongrelerini birer birer tamamlıyor.

Ali Babacan yine ülke gündemine oturacak açıklamalar yaptı.

Babacan'ın açıklamalarını yaptığı yer ise Erzurum'du..

Erzurum'da konuşan Ali Babacan'ın KHK tepkisi sosyal medyada gündem oldu. Kimi kullanıcılar desteklerken kimi kullanıcılar tepki gösterdi.

Peki Babacan ne demişti?

Deva Partisi lideri Ali Babacan, son dört senede OHAL gerekçe gösterilerek bir KHK zulmü uygulandığını öne sürerek “OHAL KHK’ları ile herkesin ismi tek tek bir kararnameye yazıldı, herkes bir sepete atıldı, işlerine, aşlarına son verildi” açıklamasında bulunarak yapılması gerekenleri anlattı.

BİR ÇOĞU YARGIDA AKLANDI... 


Çıkarılan KHK ile işlerine son verilen vatandaşların büyük bir kısmı yargı tarafından aklandığını belirten Ali Babacan, “Bu kişilerin özlük hakları iade edilmelidir. İtibarları iade edilmelidir. Yapılan hukuksuz işlemler nedeniyle maruz kaldıkları tüm zararlar telafi edilmelidir” değerlendirmesinde bulundu.

Ali Babacan'a iktidarın ne yanıt vereceği merak konusu oldu..