Ali Babacan yine Devlet Bahçeli ve AKP'yi kızdıracak bomba bir çıkışta bulundu : ZOR DAYANIR

Ali Babacan yine Devlet Bahçeli ve AKP'yi kızdıracak bomba bir çıkışta bulundu : ZOR DAYANIR

MHP ve Deva Partisi arasındaki gerilim büyüyor. Sözcü'ye konuşan Ali Babacan son bombasını patlattı..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısıyla başlayan tartışma giderek büyüyor. Muhalefet partileri erken seçim talebinde bulunurken AKP ve MHP ise kabul etmiyor.

Muhalefete göre ise 2023 yılına kadar iktidarın iktidarını sürdürmesinin imkanı yok. Ekonomideki gelinen nokta ve muhalefetin sert eleştirilerine karşı erken seçim gelir mi gelmez mi bilinmez ama şu sıralarda AKP ve MHP'ye en sert muhalefeti yapan Ali Babacan oldukça iddialı..

Sözcü gazetesine açıklamalarda bulunan Ali Babacan Sözcü muhabiri İsmail Saymaz'ın erken seçimle ilgili sorularına yanıt verdi.

Türkiye'nin siyasi sosyal ve ekonomik şartları göz önüne alındığında 2023 haziranına dayanmasının mümkün olmadığının altını çizen Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a göre erken seçim mecburen gelecek.

Yüksek tarih ise 2021 veya 2022 yılı olacak.. Tabii Devlet Bahçeli gibi bir faktör var diyerek şaşırtan bir çıkış yaptı.

Öngörülemez bir faktör diyen Ali Babacan daha fazla yanlışa ve başarısızlığa devam etmek istemeyebilir iddiasında bulunarak Siyasi Sosyal ve ekonomik şartlar 2023'ün haziranına kadar zor dayanır çıkışında bulundu.

Babacan'ın bu açıklamalarına MHP veya AKP ne yanıt verecek merak konusu oldu.