Ali Babacan'ın Deva Partisi dağılıyor mu? Bomba istifa dalgası

Ali Babacan'ın Deva Partisi dağılıyor mu? Bomba istifa dalgası

Ali Babacan'ın genel başkanlığını üstlendiği Demokrasi ve Atılım Partisi'nde büyük bir isim istifasını verdi. Herkesi şaşkınlığa uğratan istifa kararının ardından gözler partiye çevrildi, dağılıyor mu?

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi'nde kritik bir isim istifasını sosyal medya hesabından duyurdu. Partinin kurucu üyelerinden olan Genel Başkan Yardımcısı görevini üstlenen Ali Rıza Babaoğlan partiden ayrıldığını duyurdu.

Daha önce de istifa etti

DEVA Partisinin Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Kurucular Kurulu üyesi olan Babaoğlan, Genel Başkan Yardımcılığı'nda da Halkla İlişkiler sorumlusuydu. Babaoğlan 2020 senesinin Mart ayında kurulan DEVA Partisi'nden ayrıldığını duyurdu. Ali Rıza Babaoğlan twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada 12 Nisan tarihinde de istifa ettiğini ancak istifa mektubunun kabul edilmediğini belirtti.  

Düzelme olmayınca partiden ayrıldı

Babaoğlan istifasına neden olan durumlar konusunda hala bir düzeltme yapılmaması nedeniyle partideki tüm görevlerinden ayrıldığını açıkladı. DEVA Gönüllüsü arkadaşları ve Mersin ile tüm parti teşkilatlarına teşekkürlerini ileten isim, başarılar diledi.

Ali Rıza Babaoğlan kim?

1986 senesinde Diyarbakır'da doğan Babaoğlan aslen Mersinlidir. Bilgisayar mühendisi ve siyasetçi olarak kariyerini devam ettiren Ali Rıza Babaoğlan, Ankara Başkent Üniversitesi’nde tam burslu olarak Bilgisayar Mühendisliği eğitimi aldı. Henüz öğrenciyken IBM Avrupa merkezi "Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin (EMEA) En Gelecek Vaat Eden Yetmiş Beş Öğrencisi" arasına girmeyi başardı. Hatta IB'in Zürich Merkez Araştırma Laboratuvarı’nda inovasyon alanında eğitimini aldı. Mezuniyetinden önce Microsoft Office 2007 ürün ailesinin geliştirilmesi için çalışan öğrencilerden biri oldu. 2008 senesinde mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'nın daveti ile 2008 yılında kurulan ilk Türk milli teknoloji takımına girdi. Bu takımla Türkiye'yi temsilen Avrupa Bilişim ve Beceri Olimpiyatları’nda bilişim teknolojileri ve iletişim alanında yarıştı. Yarışma sonlandığında ise Hollanda Kraliçesi’ne Türkiye’deki çalışmalarını ve projelerini aktaran bir sunum hazırladı. Bilkent Üniversitesi’nde tam burslu  İşletme Yönetimi alanında master eğitimi aldı.

Girişimcileri destekliyor

Eğitiminin yanında iş hayatında da Dublin'de bulunan LinkedIn’in Avrupa merkez ofisinde yürüttüğü LinkedIn’in Türkiye Bölge Direktörlüğü yaptı. Bundan önce de IBM Türkiye ve SAP Türkiye’de çalışan Babaoğlan, 12 farklı teknoloji şirketinin hissedarıdır. 2019 senesinde girişimcileri desteklemek için hazırladığı bir projesi ile Türkiye’den girişimlere ve girişimcilere ücretsiz ofis alanı verirken yurt dışına açılmaları için de aracı olmaktadır.

Kaynak: T24, alibabaoglan

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.