Ali Gültiken “Arda’nın Milli Takıma Alınmaması..."

Ali Gültiken “Arda’nın Milli Takıma Alınmaması..."

Efsane futbolcu Ali Gültiken, "Arda Turan'ın milli takıma alınmaması kabul edilir değil" dedi.

Efsane futbolcu Ali Gültiken, "Arda Turan'ın milli takıma alınmaması kabul edilir değil" dedi.

Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi'nde düzenlenen ve moderatörlüğünü "Metin-Ali-Feyyaz" üçlüsünden "Futbolun Beyefendisi" lakabıyla tanınan Ali Gültiken'in yaptığı Spor Söyleşisi programının konuğu Türk futbolunun başarılı isimlerinden Giray Bulak oldu. Lise öğrencileriyle bir araya geldikleri programda interaktif bir söyleşi gerçekleştiren ikili, Arda Turan krizinden Aziz Yıldırım'ın istifasına kadar birçok konuyu gençlerle konuştu. Arda krizine ilişkin konuşan efsane futbolcu Ali Gültiken, "Arda Turan'ın milli takıma alınmaması kabul edilir değil" dedi.

"ARDA TURAN'IN MİLLİ TAKIMA ALINMAMASI KABUL EDİLİR DEĞİL"

Son dönemde milli takımda yaşanan futbolcu krizlerine ilişkin konuşan Ali Gültiken, "Arda Turan demek ki yeterli değil, daha çok çalışması lazım. Tabi ki Arda Turan'ın milli takıma alınmaması kabul edilir bir şey değil. Arda gibi bir yeteneğiniz var, dünyanın en büyük takımlarından bir tanesinde oynuyor. Siz bu oyuncuyu milli takımda görmediğiniz zaman ya da Selçuk ve Caner için de geçerli bu durum, bu seviyedeki oyuncuları almadığınız zaman tatmin edici bir şekilde açıklanması lazım. Açıklanmazsa bu kaos devam eder ve insanlar da hak etmedikleri davranışları görebilirler. Maalesef şu anda yönetilemeyen bir süreç var" dedi.

Arda Turan krizine Giray Bulak ise, "Bunun sebepleri var tabi ki. Bunu biz çok tartıştık televizyonlarda. İşin içinden çıkamadık. Çünkü durumu ne Arda açıklayabiliyor ne Fatih hoca açıklayabiliyor. Dünyadaki en büyük ortaklık suç ortaklığıdır. Demek ki bir suç ortaklığı var burada da ikisinin de açıklayamadığı" ifadelerini kullandı.

"AZİZ YILDIRIM GÖREVİNE DEVAM ETTİĞİNE GÖRE SÖYLEDİKLERİ DOĞRU DEĞİL"

Söyleşiyi dinleyenler arasında Aziz Yıldırım isminde bir öğrencinin soru sorması üzerine "İstifa edecek misiniz?" sorusunu yönelten Ali Gültiken, gülüşmelere neden oldu. Aziz Yıldırım'ın istifa etmeli mi sorusuna Giray Bulak şöyle yanıt verdi:

"Bence istifa etmez. Fenerbahçe gibi bir camianın başkanısınız, her dediğiniz yapılıyor. Dolayısıyla o gücü neden elinizden bırakasınız, bırakmaz gibi geliyor bana. Çünkü daha önce "çok yoruldum, sağlık problemlerim var, cezaevine düştüm aileme unuttum" gibi şeyler söylemişti. Ama hiç öyle bir şey yok. Hala devam ettiğine göre demek ki bu söyledikleri doğru değil" diye konuştu.

"5 SENE ÇAMUR SAHALARDA, KALE DİREĞİ OLMAYAN YERLERDE FUTBOL OYNADIM"

Futbola başladığı dönemde yaşadığı zorlukları anlatıp gençlere öğüt veren Ali Gültiken, "Sevdiğiniz şeyi en iyi şekilde yapmaya çalışın. Kendinizi bir rekabet içerisinde farklılaştırmaya çalışın. Arkadaşlarınızdan ve çevrenizden kendinizi daha tercih edilebilen bir noktaya getirmeniz lazım. Futboldaki kariyer de aynı bununla. Ben Yücespor'da futbola başladım. 5 sene çamur sahalarda, kale direği olmayan yerlerde futbol oynadık. Ama yılmadım peşinden koştum. Çamurun içerisinde havlumuzu soğuk pis sulara sokup bacaklarımızı silip eve gittik. Tüm malzemelerimiz öyle yıkandı. Beşiktaş'ta da aynı sıkıntıları yaşadık genç takımlarda. Neyi yapıyorsanız yapın iyisini yapmaya çalışın" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

En Yeniler