Alican Sofu HDP'lilere kapak yaptı!

Alican Sofu HDP'lilere kapak yaptı!

GENÇ YAZAR HDP HAKKINDA İBRETLİK AÇIKLAMA YAPTI.

Genç yazar Alican Sofu'dan destek isteyen HDP'li twitter kullanıcılarına öyle bir açıklama yaptı ki, popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinde tartışma konusu oldu.

26 yaşında ki genç yazar Alican Sofu HDP'li takipçilerine ibretlik bir açıklama yaparak twitter üzerinde gündem oluşturdu. Yazarlık hayatına başladığı günden itibaren taraf olmadığını belirten SOFU, açıklamasında ki " SİZE SAYGI DUYMUYORUM" cümlesi geniş yankı uyandırdı.


İşte genç yazarın Twitter üzerinden yaptığı açıklama;


"Yazarlık hayatıma başladığım süreden itibaren taraf olmamak için elimden geleni yaptım ve bunu başardığıma inanıyorum. Twitter üzerinden bir sürü insana destek verdim sesini duyurmaya çalıştım. Bunu kendi vicdanım için yaptım. Fakat uzun süredir HDP diye tabir edilen partiyi tutan insanlar bir takım tag etiketlerine destek vermemi istiyor mention atarak. Onlara toplu cevabımdır bu açıklama! Size saygı duymuyorum!

Eğer size destek verirsem  bu VATAN üzerinde yaşayan  binlerce ŞEHİT ailesine ve bu VATAN altında yatan binlerce ŞEHİT’e bunun hesabını veremem!

Kendi vicdanıma asla! Bu güzel ülkeye zarar veren her kim olursa olsun karşısında dimdik durup geçit vermem. 15 ay kendi üzerime düşen görevi yaparken geçit vermediğim gibi! Şimdi; Yazarlık kariyerimde daha önce böyle bir hareket yapmadım ama. Eğer sizde HDP denen partiyi destekliyor ve bu güzel VATAN üzerinde ikinci bir planınız varsa beni takip etmeyin!  Ve merak etmeyin bu DEVLET sizi takip edip gereken neyse yapacaktır!"