Allık sürme rehberi ile makyajınızı profesyonel gibi yapın! Her yüz tipi için allık sürme tüyoları...

Allık sürme rehberi ile makyajınızı profesyonel gibi yapın! Her yüz tipi için allık sürme tüyoları...

Allık sürmek sadece yanaklara renk verme işlemi değildir. Allık sürerek sadece yanağa renk vermekle kalmazsınız ayrıca, burnunuzu daha küçük gösterebilir, yüzünüzü olduğundan daha dar gösterebilir ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilirsiniz.

Yüz tipine uygun bir şekilde sürülmeyen allık felaket ile sonuçlanabilir. Sırf bu nedenle allık sürmek istemeyen, allık satın bile almayan insanlar var. Ancak allıktan korkmaya hiç gerek yok. Küçük bir dokunuş ile yüzün tüm simasını değiştiren allık sayesinde makyaj rutininiz çok değişecek.

Özellikle kadınlar yüz hatlarını ortaya çıkaracak doğal makyaj ile gün içinde çok daha özgüvenli ve sağlıklı görünmeye özen gösteriyor. Makyaj şehir hayatının artık vazgeçilmez bir unsuru. Ancak suratı maskeye çevirecek kadar yoğun makyaj yapmak artık absürt sayılacak derecede eskide kaldı. Şu andaki trend ise doğal görünüm. Sadece biraz bb krem, maskara, göz kalemi, allık ve hafif bir ruj ya da parlatıcı ile elde edilen görünüm hem çok iyi bir sonuç veriyor hem de vakitten tasarruf sağlıyor. 

Ancak çoğu kişi allık sürmeyi abartılı bir görünüm endişesi ile reddediyor. Halbuki allık yüze doğru şekilde sürüldüğünde çok doğal bir görünüm sağlıyor.

Bu nedenle ilk olarak eğer yüz hatlarınız yuvarlak ise; Allığı saç diplerinize doğru uzatacak şekilde, c harfi çizer gibi uygulayın. Yanaklarınızın tam ortasını hedeflerseniz çok daha başarılı bir görünüm elde edersiniz.

Oval bir yüze sahipseniz; allık kemiklere ve şakaklara sürülmelidir, bu sayede elmacıklar belirginleşir.

Köşeli bir yüz sahibinin ise; allığı ifadeyi yumuşatacak bir şekilde hafifçe sürmelidir ve elmacık kemiğinin üzerine yuvarlak bir şekilde uygulaması gerekir.

Uzun suratlı kişilerin ise allığı muhakkak; sadece yanaklara uygulaması gerekir. Hatların keskin olmaması için de hafif tonlar tercih etmesi gerekir.