Alman Polisi Kovid-19 Tedbirlerine Uymayanlara Yapmadığını Bırakmadı! İşte 12 Kişinin Yaralandığı Olay..

Alman Polisi Kovid-19 Tedbirlerine Uymayanlara Yapmadığını Bırakmadı! İşte 12 Kişinin Yaralandığı Olay..

Almanya'nın başkenti Berlin'de düğünü basan polis ekipleri güç kullanarak herkesi dağıtmaya çalıştı. Çıkan arbedede 6'sı polis toplamda 12 kişi yaralandı. Olay Almanya'nın gündemine oturdu.

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini hiçe sayarak düğün kutlaması yapmak için toplaman bir grup insanı polis, biber gazı kullanarak dağıtmaya çalıştı. Düğüne katılanlar ve polis arasında arbede çıktı. 6'sı polis toplamda 12 kişi yaralandı. 

Almanya'nın başkenti Berlin'in Schöneberg ilçesinde meydana gelen olayda, pandemi nedeniyle yasak kapsamında olmasına rağmen düğün kutlaması yapılan bir eve baskın düzenlendi. Yaşları 15 ile 53 arasında değişen 10 kişilik kutlama ekibinin polise karşı gelmesinin ardından polis biber gazı kullanmak zorunda kaldı. Bu sırada düğüne katılanlardan 6 kişi sıkılan biber gazı nedeniyle yaralandı. Aynı zamanda 6 polis de hafif şekilde yaralandı. Yaralananlar olay yerinde sağlık ekibi tarafından tedavi edildi. Olay yerinde tedaviyi reddeden bir kişi ise hastaneye kaldırıldı.

Almanya'da Covid-19 önlemleri gereği her türlü özel toplantı ve kutlama yasak. Evlerde ve özel alanlarda, iki farklı haneden en fazla 5 kişi bir araya gelebiliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı