Almanya Aldığı Son Türkiye kararını resmen duyurdu! Seyahat yapmak isteyen herkesi ilgilendiriyor

Almanya Aldığı Son Türkiye kararını resmen duyurdu! Seyahat yapmak isteyen herkesi ilgilendiriyor

Almanya'dan son dakika Türkiye kararı geldi. Türkiye'ye yönelik önemli seyahat kararını herkese ilan etti. Önceden seyahat etmek isteyen herkesi ilgilendiriyor.

Almanya uzun bir aranın ardından Flaş Türkiye kararıyla dikkat çekti. Ajanslar tarafından son dakika olarak geçilen haberin ayrıntıları belli oldu. İşte sıcak gelişmenin ayrıntıları.. 

ALMANYA'YA YOLCULUK YAPACAKLAR DİKKAT! BU HABER SİZİ İLGİLENDİRİYOR!

Covid 19 salgını ile mücadele sürerken Almanya Türkiye'yi  Yüksek Riskli Ülkeler kategorisinden çıkaracağını açıkladı. Seyahat planı yapanlar için oldukça önemli olan bu gelişme sonrası karantina uygulamalarında da değişikliğe gidilecek.

YOLCULAR MUAF TUTULACAK

Türkiye'den Almanya'ya seyahat edecek yolcular için bugünden itibaren yeni dönem başlıyor. Yolcular artık zorunlu karantina uygulamasına alınmayacak. Uygulamadan muaf tutulacak yolcular da karardan memnun.


Konuya ilişkin yapılan açıklamada kararın 6 Haziran 2021 itibari ile uygulanacağı belirtildi. Almanya'ya seyahat edecek yolcuların karantina uygulamasından muaf tutulacağı ancak Covid-19 test sonucu veya aşı/bağışıklık sertifikası sunma zorunluluğunun aynı şekilde devam edeceği vurgulandı.

 

En Yeniler