Almanya Başbakanı Merkel'den Biden'in zaferi sonrası ilk açıklama..

Almanya Başbakanı Merkel'den Biden'in zaferi sonrası ilk açıklama..

Almanya Başbakanı Angela Merkel Başkanlık seçimlerini kazanan ABD'nin yeni başkanı Biden'i tebrik etti..

Dünyanın konuştuğu Biden zaferiyle ilgili liderlerden tebrik mesajları gelmeye devam ediyor. Almanya Başbakanı Merkel yaptığı açıklamada ABD bizim en önemli müttefikimizdir diyerek Biden'in zaferini kutladı. İşte Merkel'in açıklamasının tam metni

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD seçimlerinde başarıyla çıkan Jeo Biden ve Kamala Harris'i bir kaz daha tebrik etti ederek, "ABD, bizim en önemli müttefikimizdir ve öyle kalacak" dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD seçimlerinin ardından bugün düzenlediği basın toplantısında Joe Biden'i tebrik etti. Biden'ı iç siyasette onlarca yıllık deneyime sahip olduğunu vurgulayan Merkel, "ABD ile sadece korona ile mücadelede değil, iklim ve ekonomi açısından da birlikte çalışmanız gerekiyor. Almanya ve Avrupa'nın bu ortaklıkta daha fazla sorumluluk alması gerekecek.

ABD haklı olarak Almanya'nın savunma maliyetlerine daha fazla katkıda bulunmasını bekliyor. ABD seçmeni, Joe Biden ve Kamala Harris'e büyük sorumluluk verdi. Sizinle çalışmayı dört gözle bekliyorum" dedi. Merkel, "ABD, bizim en önemli müttefikimizdir ve öyle kalacak" ifadesini kullandı.

(Mehmet Koca /İHA)

Kaynak:Haber Kaynağı