Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Almanya'yı bekleyen büyük kaos hakkında yapılacakları açıkladı

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier Almanya'yı bekleyen büyük kaos hakkında yapılacakları açıkladı

Hızla artan vaka sayıları ile Almanya büyük bir kısıtlamaya gidiyor. Federal Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ülkedeki son durumu ve alınacak önlemlerin önemini paylaştı, halkı dikkatli olmaya davet etti...

Almanya Cumhurbaşkanı olabilecekler hakkında uyarıda bulundu, Federal Cumhuriyet tarihinin en büyük kısıtlamalarının geleceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier alınan tedbirlerin bir işe yaramadığını ve büyük kayıplar verdiklerini bildirdi. Steinmeier, bu nedenle ülke genelinde daha kararlı adımların atılması gerektiğini bildirdi.

Tarihin en büyük kısıtlamaları…

Almanya yarın tam anlamıyla kapanmaya gidecek. Kapanma incesi değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Steinmeier, salgının kontrolden çıkma riskine karşı vatandaşlarına seslendi. Bir haftada binlerce kişinin öldüğüne işaret eden Cumhurbaşkanı Steinmeier, ek kısıtlamalara gitmenin mecburi olduğunu söyledi. Federal hükümet ve eyalet yönetimlerinin aldığı kararı desteklediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Steinmeier, alacakları kararın tarihlerindeki en büyük kısıtlamalar olacağını sözlerine ekledi.

“Noel’i başka türlü kutlayabiliriz, önemli olan insan hayatı..”

Alman Cumhurbaşkanı Steinmeier, Noel kutlamalarının bir şekilde telafi edilebileceğini, yeni yılı farklı bir biçimde kutlanabileceğini ifade ederken, önemli olanın sağlık ve hayat kurtarma olduğunu önemle vurguladı. Tatilde temasın ez aza indirilmesi için çağrıda bulunan Alman Cumhurbaşkanı, hasta sayısı ve sağlık sisteminin çökmesine izin vermemeleri gerektiğini söyledi.

An itibariyle zaten yoğun bakım üniteleri ve huzurevi doktorları ile hemşirelerinin sınırlarını aştıklarını açıklayan Alman Cumhurbaşkanı,  yüzlerce kişinin öldüğünü ve şuana kadarki çabaların yeterli olmadığını belirtti.

Başarmak zorundayız

Halka salgın ile olan savaşta büyük bir sorumluluk düştüğünü hatırlatan Alman Cumhurbaşkanı, herkesin kendisi ve çevresini korumak için neler yapabileceklerini sorgulamasını istedi. Hedeflerinin gelecek olan vaka sayılarını minimumda tutmak olduğunu açıklayan Alman Cumhurbaşkanı Steinmeier, bunun tek yolunun kısıtlamalara uyarak başarılı olacağını belirtti. Krizi beraber atlatacaklarını söyleyen Alman Cumhurbaşkanı,  başarının zorunlu olduğunu ve başaracaklarını sözlerine ekledi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı