Almanya geçmişe mi dönüyor. Büyük tehlike kapıya dayandı. Aşırı Sağ hareket dalgası korkuttu

Almanya geçmişe mi dönüyor. Büyük tehlike kapıya dayandı. Aşırı Sağ hareket dalgası korkuttu

Almanya basınında konuşulan iddialara göre tehlike büyük. Yayınlanan Son dakika haberlerine göre Almanya'da yeni bir aşırı sağ hareket tehlikesi var...

Almanya son zamanlarda oldukça tedirgin. Almanya'da iki bilimsel kuruluşa yönelik kundaklama girişimi endişe yarattı ülkede tedirginlik havasının hakim olduğu belirtiliyor, gelen son dakika haberine göre Almanya'da istihbarat, "gizli" ibareli bir rapor düzenledi. Düzenlenen bu Rapor, korona protestolarından "yeni bir aşırı sağ hareket doğabileceği" ifadelerini içeriyor.

Almanya'da bilindiği gibi yasaklara tepki gösterenlerin sayısı hızla artıyor. 2020 Yılında Sene başından bu yana bütün dünyada etkili olan koronavirüs, pek çok ülkede sıkı tedbirlerin alınması, hayatın durma noktasına gelmesi, artan vefatlar ve ekonomideki olumsuz gidişat nedeniyle huzursuzluğa ve eylemlere neden olmakta.. -

Bütün dünya genelinde tepkiler sürerken Almanya'da da nisan ayından bu yana farklı grupların yer aldığı, çok sayıda korona tedbirleri karşıtı eylemler gerçekleşmekte. Yapılan bu eylem v e Gösterilerde mesafe ve hijyen kurallarına uyulmaması, güvenlik güçlerine direnişteki artış, istihbarat birimleri ile emniyetin, gösterici grupları yeniden gözden geçirmesine sebebiyet verdi. 

DW TÜRKÇE'de yer alan habere göre Almanya'da iç istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın (BfV) hazırladığı ve gelecek hafta yapılacak federal ve eyalet içişleri bakanları konferansında ele alınacak olan kritik açıdan önemli olan, bu "gizli" ibareli raporda "kendine has, yeni bir radikal hareketin doğabileceği" tehlikesine dikkat çekilmekte.

Medya gündemine düşen bu rapor endişeye yol açtı.. Yetkililerin bir an önce bu olaya el atması isteniyor...