Almanya Ukrayna'daki Vatandaşlarını Çağırdı, Kiev’e Uçuşlar İptal Edildi

Almanya'nın vatandaşlarına Ukrayna'dan ayrılmaları çağrısında bulunmasının ardından Lufthansa Havayolu şirketi de Kiev'e uçuşları iptal etti.

Almanya Ukrayna'daki Vatandaşlarını Çağırdı, Kiev’e Uçuşlar İptal Edildi
Yayınlanma Tarihi : 19 Şubat 2022 19:02

Ukrayna ve Almanya arasındaki krizi tırmandıracak adım. Rusya ile Ukrayna savaşın eşiğine gelmişken Almanya ise Ukrayna'nın taleplerine olumlu yanıt vermemeye devam ediyor.

Savaş tehdidi altındaki Ukrayna'dan bir bir ülkeler çekilmeye başladı. Almanya son yaptığı çağrıyla Ukrayna'daki vatandaşlarını geri çağırırken ülkeye uçuşları da iptal etti. 

İhlas Haber Ajansı'ndan Erhan Altıparmak'ın haberine göre; Almanya'nın vatandaşlarına Ukrayna'dan ayrılmaları çağrısında bulunmasının ardından Lufthansa Havayolu şirketi de Kiev'e uçuşları iptal etti.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik işgaline ilişkin korkular devam ederken Almanya Dışişleri Bakanlığından açıklama geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, tüm Alman vatandaşlarına Ukrayna'yı derhal terk etmeleri çağrısı yapıldı.

Bakanlık açıklamasının ardından dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Almanya merkezli Lufthansa Havayolu şirketi, 21-28 Şubat tarihleri arasında Kiev uçuşlarının tamamının iptal edildiğini duyurdu. Şirketten yapılan yazılı açıklamada, "Lufthansa Havayolları, 21-28 Şubat tarihleri arasında Kiev'e ve Kiev'den yapılan tüm uçuşları durdurmuştur" denildi.

Geçtiğimiz günlerde Hollanda merkezli KLM havayolu şirketi de Ukrayna'daki havayolu trafiğini geçici olarak askıya aldığını duyurmuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı