Almanya’da Dortmund şehrinde Türk aileye Ait Büfe Kundaklandı

Almanya'nın Dortmund şehrinde yaşayan bir Türk aileye ait büfenin kundaklandığı haberi emniyet güçlerini alarma geçirdi.

Almanya’da Dortmund şehrinde Türk aileye Ait Büfe Kundaklandı
Yayınlanma Tarihi : 06 Ocak 2022 15:32

Almanya'da Türklere yönelik saldırı girişimleri devam ediyor. Bir Türk aileye ait büfenin kundaklanması emniyet güçlerini alarma geçirdi. Saldırgan ya da Saldırganların bulunması için ise geniş çağlı soruşturma başlatıldığına dikkat çekildi. 

İhlas Haber Ajansı'nın geçtiği habere göre: Almanya'nın Dortmund şehrinde bir Türk'e ait büfe kundaklandı. Polis, olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı.

Almanya'da Türklere yönelik saldırılar sürüyor. Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Dortmund şehrinde bir Türk'e patates büfesi, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kundaklandı. Gece yarısı meydana gelen kundaklama olayında ölen veya yaralanan olmazken, büfede 35 bin Euro tutarında maddi hasar meydana geldi.

Dortmund İtfaiye Sözcüsü Andreas Pisarski, gece yarısı polisten gelen çağrı ile olay yerine gittiklerini, olay yerine vardıklarında büfenin tamamen yandığını belirtti. Pisarski, yangının evlere sıçramaması için itfaiye ekiplerinin saatlerce süren soğutma çalışması yaptığını söyledi.

Dortmund polisi ise büfe sahibinin adını Tamer Gökmen olarak açıklarken, Gökmen'in iki yıl önce satın aldığı büfenin bakımını yaptıktan sonra satışa başladığını belirtti ve olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatıldığını duyurdu.

Kaynak:Haber Kaynağı