Almanya'da Yaşayan Die Welt Gazetesi Muhabiri Deniz Yücel’e Para Cezası

Die Welt Gazetesi muhabiri Deniz Yücel, İstanbul Cumhuriyet eski Başsavcı Vekili olan Adalet Bakanı Yardımcısı Hasan Yılmaz'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada, 7 bin lira para cezasına çarptırıldı

Almanya'da Yaşayan Die Welt Gazetesi Muhabiri Deniz Yücel’e Para Cezası
Yayınlanma Tarihi : 08 Şubat 2022 18:15

Türkiye'de bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan ve Ardından Almanya'ya yerleşen Deniz Yücel hakkındaki davalar sürüyor.

Türkiye'de Deniz Yücel hakkında bir dava daha sonuçlandı. Buna göre Deniz Yücel para cezasına çarptırıldı. Mahkeme kararı ajanslar tarafından son dakika olarak servis edildi. 

Almanya'da yaşayan Die Welt Gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in, İstanbul Cumhuriyet eski Başsavcı Vekili olan Adalet Bakanı Yardımcısı Hasan Yılmaz'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul 24. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Deniz Yücel'in avukatı hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan Yücel'in avukatları, hakaret kastı olmadığını belirterek beraatını istedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme sanık Deniz Yücel'i "kamu görevlisine hakaret" suçundan 345 gün karşılığı 7 bin 80 TL adli para cezasına çarptırdı.

Deniz Yücel'in karara itiraz edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor.. Deniz Yücel'in tutukluluk sürecine özellikle eski Almanya Başbakanı Merkel'in yoğun ilgi gösterdiği biliniyor.. 

Kaynak:Haber Kaynağı