Almanya'dan Flaş Karar.. Ukrayna'ya 1000 Tanksavar Ve 500 Stinger Füzesi gönderiliyor

Almanya, Ukrayna'ya ordu stoklarından 1000 tanksavar ve 500 Stinger füzesi göndereceğini duyurdu.

Almanya'dan Flaş Karar..  Ukrayna'ya  1000 Tanksavar Ve 500 Stinger Füzesi gönderiliyor
Yayınlanma Tarihi : 26 Şubat 2022 23:51

 Almanya'nın Rusya savaşına karşın son adımı belli oldu. Ukrayna'ya asker göndermeyi kabul etmeyen Almanya silah yardımı yapmaya devam ediyor. Rusya'nın Ukrayna'yı kuşatması sürerken batı ülkelerinin silah desteği ise sürüyor. Almanya hükümeti aldığı son kararı resmen duyurdu.

Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, yaptığı yazılı açıklamada, Alman hükümetinin bugün Ukrayna silahlı kuvvetlerini desteklemek için ordu stoklarından 1000 tanksavar ve 500 Stinger füzesi gönderme kararı aldığını belirterek "Silahlar en kısa sürede Ukrayna'ya teslim edilecek." ifadesini kullandı.

Açıklamada değerlendirmesine yer verilen Başbakan Olaf Scholz, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısının bir dönüm noktası olduğunu kaydederek, "Bu, savaş sonrası düzenimizi tehdit ediyor.

Bu durumda (Rusya Devlet Başkanı) Vladimir Putin'in işgalci ordusuna karşı elimizden geldiği kadar Ukrayna'nın kendisini savunmasına destek olmak görevimizdir. Almanya Ukrayna'nın yanındandır." görüşünü paylaştı.

Hükümetin, Ukrayna'ya silah göndermesi ülke siyasetinde politika değişikliği anlamına geliyor. Almanya savaş ve kriz bölgelerine silah vermeyi reddediyordu.​​​​​​

Kaynak:Haber Kaynağı