Almanya'dan kabul alan doktor sevincini paylaşınca sosyal medya yıkıldı

Tıp doktoru olarak Almanya'da çalışan ve bir süredir Almanya'da bulunan doktorun sevinci sosyal medyayı sarstı..

Almanya'dan kabul alan doktor sevincini paylaşınca sosyal medya yıkıldı
Yayınlanma Tarihi : 25 Ağustos 2021 19:29

Çok sayıda doktor Almanya gibi ülkelere giderek bu ülkelerde çalışıyor. Doktorlar değil elbette mühendislerin de Almanya'da çalışmaya başladığı haberlerini çoğu kez duymuşuzdur. Ancak Almanya'da yaşayan bir doktorun kabul alması adeta sosyal medyayı alt üst eden bir gelişmeye dönüştü.. 

Sosyal medyanın konuştuğu doktor Halk TV'ye de haber oldu. Almanya'da bir süredir yaşayan ve takipçileriyle yaşadığı anları başlayan Türk doktor sosyal medyanın gündemine oturdu. Oluşturduğu almanyadabirdoktor adlı hesaptan yaptığı son paylaşım ise Türkiye gündemine oturan bir paylaşım oldu..

Almanya’da doktorluk yapan Dr. Cemal, ‘Her şeyin planladığım ve tahmin ettiğim gibi gitmesi ve en sonucunda denkliğimi almış olmanın verdiği mutluluk zaten kelimelerle değil anca böyle bir video ile anlatılabilirdi sanırım’ diyerek Almanya’da denklik aldığını öğrendiği andaki mutluluk anlarını paylaştı.

Temmuz 2018'de Tıp Fakültesi'nden mezun olan Dr. Cemal, mezuniyetinden dört gün sonra Almanya'ya gitti.

TELC B2 Sertifikası'nı Eylül 2018'de alan Dr. Cemla,  o tarihten bu yana Almanya'da yaşıyordu. İki farklı işte çalıştığını söyleyen Dr. Cemal sosyal medyadan Almanya'daki ortamı takipçileriyle de paylaşıyor.  

Sosyal medyayı yıkan paylaşımı ise şu şekildeydi.. 

ALMANYA TÜRKÇE HABER