Almanya'nın Bremen Şehrindeki Dernekle İzmir Belediyesi Arasında 'Dos Eli' Projesi

Almanya'nın Bremen şehrinde faaliyet gösteren Galatasaray Taraftar Derneği ve İznik Belediyesi arasında "Dost Eli İznik" projesinin başlatıldığı duyuruldu. Proje hakkında İznik Galatasaray Taraftar Derneği Başkanı Ergin Eryılmaz'da bir açıklama yaptı.

Almanya'nın Bremen Şehrindeki Dernekle İzmir Belediyesi Arasında 'Dos Eli' Projesi
Yayınlanma Tarihi : 06 Ocak 2022 15:38

Almanya'da faaliyet gösteren Türk dernekleri ile Türkiye'deki kurum ve kuruluşlar arasındaki yakın işbirliği çalışmaları sürüyor. Son olarak Almanya'da faaliyet gösteren bir dernekle Bursa'nın İznik ilçesi belediyesi arasında bir anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşma kapsamında dikkat çeken bir proje için start verildi. Söz konusu projeye ilginin yoğun olduğu görüldü. 

İhlas Haber Ajansı'nın aktardığı habere göre: Almanya'nın Bremen şehrinde faaliyet gösteren Galatasaray Taraftar Derneği ve İznik Belediyesi arasında "Dost Eli İznik" projesi başlatıldı.

Bremen'de gerçekleştirilen faaliyet ile tekerlikli sandalyeler, hasta yatakları, okul çantaları, spor malzemeleri ve çocuk giysilerinden oluşan yardımlar dernek tarafından toplanarak İznik'e teslim edilmek üzere hazırlanmaya başlandı.

iha-20220104aw508191-2.jpg

Tır ile gelecek yardımlar mayıs ayında törenle teslim edilecek. Geçtiğimiz aylarda İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta'nın davetiyle İznik'e gelen Bremen Galatasaray Taraftar Derneği Başkanı Hasan Küsneci ve İznik Galatasaray Taraftar Derneği Başkanı Ergin Eryılmaz, proje konusunda fikir alışverişinde bulunmuşlardı. Başkan Usta konuyla ilgili açıklamasında, "Bremen'den İznik'e uzanan bu dostluk eli projesine yardımlarını esirgemeyen hayırseverlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı