Bakan Soylu, Almanya İçişleri Bakanı Faeser İle Flaş Bir Görüşme Gerçekleştirdi

Türkiye ve Almanya arasında kritik temas. Gelen bilgilere göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Almanya Federal Cumhuriyeti İçişleri ve Yurt Bakanı Nancy Faeser arasında videokonferans görüşmesi gerçekleşti.

Bakan Soylu, Almanya İçişleri Bakanı Faeser İle Flaş Bir Görüşme Gerçekleştirdi
Yayınlanma Tarihi : 27 Ocak 2022 00:16

Almanya ve Türkiye arasındaki sıcak ilişkiler sürüyor. İki ülkenin içişleri bakanları kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmenin ayrıntılarını ise İhlas Haber Ajansı derledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Almanya Federal Cumhuriyeti İçişleri ve Yurt Bakanı Nancy Faeser arasında videokonferans görüşmesi gerçekleştirildi.

Bakan Soylu, Alman mevkidaşı ile videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Alman mevkidaşını yeni atandığı görevinden ötürü tebrik eden Bakan Soylu, başta güvenlik ve terörle mücadele olmak üzere iki ülkenin İçişleri Bakanlıkları arasında verimli ve yapıcı sürdürülen iş birliği ve diyalog mekanizmasının, önümüzdeki süreçte de daha güçlü bağlar ve ortaklıklar ile genişletilmesi noktasındaki temennilerini dile getirdi.

Söz konusu görüşmede ayrıca düzensiz göçle mücadele, 18 Mart Mutabakatı, Afganistan'daki son durum, terörizmle mücadele konuları ile güncel gelişmeler değerlendirildi.

Kaynak:Haber Kaynağı