Berlin'de Korkutan Olay! Bir Kişi Aracını Yayaların Üzerine Sürdü, Çok Sayıda Yaralı ve Ölü Var

Almanya'nın başkenti Berlin'de Kufürstendamm ile Ranke Caddesi'nin kesiştiği yerde kimliği henüz açıklanmayan bir kişinin aracını yayaların üzerine sürdü. Yaşanan korkunç kaza sonucu 1 kişi hayatını kaybettiği ve onlarca kişinin yaralandığı tespit edildi.

Berlin'de Korkutan Olay! Bir Kişi Aracını Yayaların Üzerine Sürdü, Çok Sayıda Yaralı ve Ölü Var
Yayınlanma Tarihi : 08 Haziran 2022 17:52

Almanya'nın başkenti Berlin'de kimliği henüz açıklanmayan bir kişi aracını yayaların üzerine sürerek korkunç manzaraya neden oldu. Olayla ilgili açıklama yapan Berlin Polisi Sözcüsü Cabitz ise, yaşanan olayda bir kişinin hayatını kaybettiğini, onlarca kişinin yaralandığını ifade ederken, olayın eylem mi yoksa trafik kazası sonucunda mı meydana geldiğini araştırdıklarını söyledi.

Anadolu Ajansı'ndan Cüneyt Karadağ ve Erbil Başay'ın haberine göre; Berlin Polisi Sözcüsü Thilo Cabitz, olay yerinde yaptığı açıklamada, yerel saat ile 10.30'da, bir kişinin aracını insanların üzerine sürdüğünü belirterek, "Şu an bunun kasıtlı bir eylem mi trafik kazası mı yoksa tıbbi acil durum olup olmadığını inceliyoruz." dedi.

Cabitz, olayda bir kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda insanın yaralandığını aktardı.

Araç sürücüsünün olay yerindeki insanlar tarafından tutulduğu, polis ekipleri olay yerine geldiğinde bu kişinin göz altına alındığını bildiren Cabitz, sorgulamanın devam ettiğini aktardı.

Cabitz, henüz incelemenin başında olduklarını, gelişmelere ilişkin bilgileri, kendisine ulaştığında paylaşabileceğini kaydetti.

Kentin en işlek caddelerinden olan Kufürstendamm ile Ranke Caddesi'nin kesiştiği yerde bir kişi aracını yayaların üzerine sürmüştü.

Kaynak:Haber Kaynağı