Berlin'de yüksek gerilim hattında Arıza: 20 Bin Hane Elektriksiz Kaldı

Almanya'nın başkenti Berlin'de yüksek gerilim hattında meydana gelen arıza nedeniyle 20 bin haneye elektrik verilemedi..

Berlin'de yüksek gerilim hattında Arıza:  20 Bin Hane Elektriksiz Kaldı
Yayınlanma Tarihi : 10 Ocak 2022 18:51

Dünyanın en önemli başkentlerinden biri olan Berlin karanlığa gömüldü. Kent genelinde çok sayıda eve elektrik verilemedi. Arıza kısa sürede yetkililer tarafından çözülürken hasar ise oldukça büyük oldu. Gelen bilgilere göre toplamda 20 bin hanede yaşayan yaklaşık 100 binden fazla vatandaşın elektrik kesintisinden etkilendiği belirtiliyor. 

Almanya'nın başkenti Berlin'de yüksek gerilim hattında meydana gelen arıza nedeniyle 20 bin hane elektriksiz kaldı.

Almanya'nın başkenti Berlin'de yüksek gerilim hattında meydana gelen arızadan dolayı binlerce insan elektriksiz kalırken, tren istasyonlarının da aralarında bulunduğu birçok işletmede hizmet verilemedi. Süpermarketler yaşanan elektrik kesintisi sonrasında müşterilerin mağazalardan çıkmalarını istedi.

Berlin Friedrichshain'deki bir trafo merkezinde yaşanan teknik arıza nedeniyle Friedrichshain, Prenzlauer Berg ve Lichtenberg'de yaklaşık 20 bin hane elektriksiz kaldı. Yetkililer arızanın yüksek gerilim hattında meydana geldiğini ve kısa bir süre sonra çözüldüğünü bildirdi.

(Sinan Karamurat/İHA)

Kaynak:Haber Kaynağı